Hotel New Skanpol

Najniższa cena i
bezpieczeństwo transakcji
Najlepsze oferty

Przyjazd
21
Wyjazd
22

Pieszo, na rowerze, a może kajakiem?

06.04.2023

Sposobów na spędzenie urlopu jest wiele. Dla niektórych będzie to błogie leżakowanie na plaży, a dla innych różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Kołobrzeg jest idealnym miejscem zarówno dla obiboków, jak i tych pełnych wigoru. Dziś przedstawiamy szlaki turystyczne: piesze, rowerowe oraz kajakowy, znacząco ułatwiające planowanie aktywnego wypoczynku.

Bike the Baltic jest częścią międzynarodowego szlaku łączącego szwedzką Skanię, duńską wyspę Bornholm z Pomorzem Środkowym. Na terenie Polski swój bieg rozpoczyna przy kołobrzeskiej latarni morskiej, dalej prowadzi głównie przez park nadmorski wzdłuż morza, kończąc na ścieżce rowerowej w kierunku Podczela i Ustronia Morskiego. Jest to trasa dość łatwa, z pewnością poradzą sobie z nią początkujący rowerzyści, a jej długość wynosi 14,8 km.

Nieco krótszy szlak, bo o długości 14,1 km prowadzi do najstarszego dębu w Polsce — Bolesława, który jest o 100 lat starszy od słynnego Bartka, licząc blisko ośmiuset lat. W nocy z 31 maja na 1 czerwca 2016 roku dąb został powalony przez wichurę. Jego nieusunięte pozostałości stanowią obecnie pomnik przyrody. Trasa prowadzi przez liczne atrakcje, takie jak Warcisław — piąty najstarszy dąb w naszym kraju, zabytkowy cmentarz z przełomu XIX/XX wieku w Bagiczu, czy stare poradzieckie lotnisko.

Dla nieco zaawansowanych miłośników dwóch kółek polecamy łatwą, aczkolwiek dużo dłuższą trasę — niespełna 30-kilometrową. Nadmorski Szlak Hanzeatycki należy do sieci szlaków EuroVelo. EuroVelo 10 obejmuje trasę aż 7980 kilometrów, pozwalając na poznanie kultury i przyrody dziewięciu krajów nadbałtyckich oraz malowniczą atmosferę ich nadmorskich miasteczek. Fragment trasy przebiegający przez Polskę nazywany jest Szlakiem Rowerowym R-10 i obejmuje trasy przez województwa: zachodniopomorskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie.

Dla tych twardo stąpających po ziemi polecamy piesze szlaki, których w Kołobrzegu jest pod dostatkiem! Od niespełna dwukilometrowej ścieżki ruchowej zlokalizowanej w Parku im. Stefana Żeromskiego i składającej się z 15 stacji do ćwiczeń. Przez nieco dłuższe, takie jak liczący 5,6 kilometra Szlak im. Jana Frankowskiego — miłośnika Kołobrzegu, twórcy pierwszego powojennego przewodnika po mieście i okolicach. Trasa przebiega przez najpopularniejsze punkty na mapie kurortu, takie jak Latarnia Morska czy Kościół św. Jana Chrzciciela.

Szlak Solny obejmujący 5,9 km pieszych tras powstał na bazie średniowiecznego traktu handlowego biegnącego znad morza na południe kraju. Swój bieg rozpoczyna przy Baszcie Lontowej. Podczas spaceru można także podziwiać miejscowość uznawaną za kolebkę Kołobrzegu — Budzistowo.

Podążając Miejskim Szlakiem Fortyfikacji, poznajemy historię obronności Kołobrzegu od czasów średniowiecza. Żywa lekcja historii w niecodziennej, dwunastokilometrowej odsłonie!

Pomorska Droga św. Jakuba, będąca częścią Via Baltica, została odtworzona i oficjalnie otwarta w 2013 roku. W średniowieczu trasa wiodła od Estonii przez Litwę, Polskę i Niemcy. Obecnie jej kołobrzeska część liczy 13,4 km urokliwych widoków.

Najdłuższa z pieszych tras liczy 28,6 km. Czerwony Szlak E-9 to mały fragment dużego europejskiego szlaku wiodącego od Atlantyku przez brzegi Morza Północnego oraz Morza Bałtyckiego.

A miłośnikom sportów wodnych polecamy Szlak kajakowy po rzece Parsęcie, której wody zaliczane są do wód górskich, klasyfikowanych jako I i II klasa czystości. Szlak kajakowy jest dość prosty, wyzwania można napotkać w górnym odcinku, co stanowi dodatkową atrakcję dla kajakarzy pragnących wrażeń.

Kołobrzeg daje niezliczone możliwości do praktykowania różnego rodzaju aktywności, warto wybrać się na weekend, aby skorzystać, choć z części z nich, lecz zapewniamy, że pozostanie niedosyt i będziecie chcieli wrócić po więcej. Hotel New Skanpol czeka na Was z otwartymi drzwiami!