fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Pies w hotelu

Zwierzę w hotelu – o czym warto pamiętać?

Nie wszystkie ośrodki turystyczne czy hotele przyjmują zwierzęta, często uznając ich obecność za wyjątkowo kłopotliwą i obarczoną zbyt dużym ryzykiem (np. zniszczeń w pokojach, dokonanych przez pozostawionego samemu sobie zwierzaka). My rozumiemy potrzebę wypoczynku w towarzystwie pupila i dlatego hotel New Skanpol cieszy się opinią przyjaznego dla zwierząt. Pamiętajmy jednak zawsze o tym, że do udanej współpracy potrzeba chęci i zrozumienia płynących z obu stron 🙂 To pozwala na uniknięcie nieporozumień i stresujących sytuacji.

A zatem – o czym warto pamiętać, zabierając ze sobą na urlop zwierzaka?

1. Najważniejsze jest sprawdzenie czy pupil kwalifikuje się jako małe zwierzę domowe. Bazując na przykładzie naszego hotelu: małe zwierzę to takie, którego wysokość nie przekracza 30 cm / waga nie jest większa niż 5 kg. Jeśli nie są Państwo pewni czy pies lub kot, którego rozmiary są poza tą skalą, zostanie przyjęty w hotelu, zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją. O ile bowiem możemy przymknąć oko na nieco „lepiej odżywionego” kotka (ważącego nieznacznie więcej niż 5 kilogramów), o tyle nie jesteśmy w stanie przyjąć np. dorosłego owczarka niemieckiego ważącego 35 kg (pomimo ogromnej sympatii dla tej rasy).

2. Jeśli zwierzę ma określone w regulaminie rozmiary, należy odpowiednio przygotować je do podróży (tej tematyce poświęcimy odrębne artykuły – tak, by właściciel każdego małego zwierzęcia wiedział, jak najlepiej zadbać o swojego pupila w podróży i po przybyciu na miejsce wypoczynku). Zabierając ze sobą do hotelu czworonożnego przyjaciela, koniecznie należy pamiętać o aktualnej karcie szczepień.

3. Warto zapewnić zwierzęciu atrakcje i nie zostawiać go samego w pokoju hotelowym, o ile nie jest to absolutnie niezbędne. Dobrze zatem jest zabierać ze sobą psa na plażę i spacery, a kotu zagwarantować odpowiednie miejsce do spania i przynajmniej mały drapak, na którym mógłby ostrzyć pazury (oszczędzając tym samym hotelowe meble).

4. I ostatnia ważna kwestia – nie należy zapominać, że w hotelu przebywają również inni wczasowicze. Nie wszyscy muszą być miłośnikami zwierząt – warto o tym pamiętać i mieć to na uwadze. Szczekanie czy miauczenie może im przeszkadzać, tak samo jak szalone pościgi po korytarzach uprawiane w towarzystwie niewybawionego szczeniaka. Rada? Zaraz po przyjeździe do hotelu warto poznać swoich sąsiadów i uprzedzić ich o dodatkowym towarzystwie, a jednocześnie zapewnić, że zwierzę będzie pod należytą kontrolą (i z tej obietnicy się wywiązywać). Takie postawienie sprawy na pewno spotka się z większą serdecznością Gości, niż przypadkowe zetknięcie się z zabranym nad morze pupilem np. na hotelowym korytarzu.

 

powrót do bloga

Pies w podróży nad morze - i nie tylko!
Wybierz się do Kołobrzegu dla zdrowia cz.2 - Leczniczy wpływ morza na migrenę


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER