fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Rodzina zimą

Zimowe atrakcje Kołobrzegu

Początek Nowego Roku w Kołobrzegu stoi pod znakiem ciekawych imprez kulturalnych. Nie zabraknie koncertów, wystaw, projekcji filmowych i rozgrywek sportowych.

Styczeń pełen dźwięków

Już 8 stycznia 2017 r. w Bazylice NMP odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru w składzie: „Pionier”, „Retrowianki”, „Kombatant” i „Mayol”. Do udziału w wydarzeniu gorąco zachęca Klub Wojskowy oraz Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Natomiast w dniach 18-20 stycznia w RCK będzie miał miejsce regionalny przegląd jasełek „Idą Kolędnicy”. Ponadto 21 stycznia odbędzie się koncert kolęd „Leć kolędo w świat” w wykonaniu chóru „Pionier”.

Aby rozpocząć rok w iście wiedeńskim stylu, warto wybrać się na Noworoczny Koncert Wiedeński. Uroczysta gala rozpocznie się 13 stycznia o godz. 18.30 w RCK. Będzie można usłyszeć na żywo takie przeboje jak „Nad pięknym modrym Dunajem”, polka „Tritsch-Tratsch” czy „Wielka sława to żart”.

Dnia 14 stycznia również w Regionalnym Centrum Kultury będziemy mogli zrelaksować się przy dźwiękach AJANA MUSICA. Instrumenty etniczne oraz śpiew intuicyjny sprawią, że koncert będzie niezwykłym, rytualnym doświadczeniem. Natomiast w piątek 20 stycznia w sali widowiskowej zagości zespół Pogodno.

Co więcej w sobotę 28 stycznia w RCK będzie miał miejsce koncert chóru „Cantores Colabregae”. Usłyszymy znane pieśni narodowe, sakralne, utwory operetkowe i wiele innych.

Świat w obrazie

Do 6 stycznia w Galerii Sztuki Współczesnej trwać będzie poruszająca wystawa Elżbiety Waszczuk „Metropolis i Non Omnis Moriar”. To już ostatni moment, aby zapoznać się z fotografiami przedstawiającymi kulturowo-etniczne aspekty europejskich stolic.

Dnia 13 stycznia w GSW w Kołobrzegu odbędzie się wernisaż wystawy „Hanna, Jan i Wojciech Tężyccy – malarstwo, grafika, rysunek i ceramika”. Wystawa potrwa do 18 lutego 2017 r. Natomiast tydzień później (20 stycznia) warto wziąć udział w wernisażu wystawy Zygmunta Błażeja Barskiego „Za horyzontem zdarzeń”, który odbędzie się w RCK.

Morsy w akcji

W dniach od 6 do 8 stycznia w Kołobrzegu odbędzie się V Światowy Festiwal Morsowania. Na plaży spotkają się entuzjaści lodowatych kąpieli. W programie znajdziemy również pokazy Fitness Zumby i crossfitt, atrakcje dla dzieci, poledance, nordic walking i wiele innych. Ponadto będzie można skorzystać z ruskiej bani i sauny.

Wykaz wszystkich imprez znaleźć można na http://www.kolobrzeg.pl/kalendarz-imprez

Ferie zimowe w Kołobrzegu

Hotel New Skanpol nad morzem serdecznie zaprasza nad morze na rodzinne ferie zimowe. W ramach pakietu otrzymają Państwo:

 

powrót do bloga

Weekend majowy w hotelu New Skanpol
Piękno kołobrzeskich portów


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER