fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Bieg brzegiem morza

Zadbaj o kondycję na wiosnę!

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, a mimo to odczuwasz brak energii do podjęcia jakiejkolwiek aktywności? Taki spadek formy może być związany z przesileniem wiosennym, które nazywane jest także syndromem zmęczenia wiosennego. Zimą bardzo się rozleniwiamy i trudno jest nam przestawić organizm na aktywniejszy tryb funkcjonowania. Możemy być zaskoczeni tym, że wraz z nadejściem wiosny zamiast tryskać energią jesteśmy ospali i najchętniej zaszylibyśmy się w domu na kanapie. Tak niestety funkcjonuje nasz zegar biologiczny. Nie znaczy to jednak, że musimy mu się w pełni podporządkować!

Przesilenie wiosenne może objawiać się:

 • ogólnym osłabieniem oraz sennością wynikającą m.in. z niedoboru żelaza, a także z przyjmowania antybiotyków, którymi leczyliśmy zimowe infekcje
 • częstszymi bólami głowy i mięśni spowodowanymi niedoborem witamin, a także brakiem aktywności fizycznej
 • problemami z koncentracją oraz trudnościami z radzeniem sobie ze stresem
 • rozdrażnieniem, a w niektórych przypadkach nawet depresją
 • problemami z kondycją skóry i włosów

Powrót do formy

Chcąc wyciągnąć organizm z zimowego letargu warto zacząć od wprowadzenia w życie kilku zasad:

 • rób sobie przerwy w pracy
 • nie skracaj snu (zdaniem lekarzy optymalny czas, jaki powinniśmy przeznaczyć na sen to 8 godzin)
 • unikaj ciężkostrawnych i zbyt obfitych posiłków
 • wzbogać dietę o nowalijki i soki owocowo-warzywne
 • poświęć czas na spacery, jazdę na rowerze, słuchanie muzyki czy też weekendowe wycieczki – rób to, co lubisz!
 • korzystaj ze słońca, ono sprawi, że przestaniesz czuć się ospały i przygnębiony


Wiosenny wypad nad morze

Pobyt w hotelu New Skanpol pomoże nam zadbać o kondycję ciała i umysłu. Jedną z ciekawych propozycji jest pakiet kuracyjny z dziesięcioma zabiegami fizjoterapeutycznymi (m.in. masaże, hydromasaże, kąpiele solankowe i borowinowe, inhalacje, bioptron) oraz badaniem lekarskim. Wiosenne wczasy kuracyjne można odbyć do końca kwietnia br. W trakcie pobytu oferujemy nieograniczoną możliwość korzystania z Aqua Center (basen, łaźnia parowa, sauna fińska, jacuzzi) oraz z sali fitness.

Dla tych, którzy przy okazji wiosennego wypoczynku chcieliby zrzucić parę zbędnych kilogramów przygotowaliśmy ofertę wczasów oczyszczająco-odchudzających opartych na diecie RAW FOOD. Goście będą mogli zgłębić tajniki Jogi Kundalini, a także brać udział w codziennym rytuale powitania słońca (Surya Namaskar). Zachęcamy również do uprawiania nordic walking i korzystania z basenu oraz dobrodziejstw nadmorskiego klimatu.

Liczymy na to, że pobyt w hotelu nad morzem nie tylko pozwoli naszym Gościom wrócić do dobrej formy, ale także będzie przyjemną odskocznią od codzienności!

powrót do bloga

Szybko i wygodnie - Pendolino nad morze!
Zalety korzystania z Aqua Center


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER