fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Koncert

Wydarzenia kulturalne w Kołobrzegu – sierpień 2016

Pierwsza połowa wakacji już za nami, ale nie ma powodów do zmartwień, bo sierpień zapowiada się równie gorąco. Czeka nas iście wybuchowa mieszanka dźwięków!


Muzyczne uderzenie w kołobrzeskim Amfiteatrze

We wtorek 9.08 sceną zawładną mistrzowie dobrej zabawy, których nie trzeba nikomu przedstawiać.  Zespół BOYS ma na swoim koncie setki imprez plenerowych i dyskotekowych. Takie przeboje jak „Wolność”, „Kochana uwierz mi” czy „Jesteś szalona” znają (i nucą!) niemal wszyscy rodacy bez względu na wiek lub upodobania muzyczne.

W czwartek 11.08 na scenie Amfiteatru wystąpi rockowo-folkowa formacja ENEJ. Zespół został założony przez braci Piotra i Pawła Sołoducha, a także obecnego managera zespołu – Iwana Kotlarewskiego. W utworach ENEJ znajdziemy inspirację kulturą ukraińską oraz muzyką ludową. Formacja zyskała ogromną popularność w Polsce dzięki udziałowi w programie „Must Be The Music” w 2011 r.

A już niedługo, bo 12.08 rusza piąta edycja Polskiej Nocy Kabaretowej. Wystąpią m.in. Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Kabaret Skeczów Męczących.

W dobry humor bez wątpienia wprawi nas komedia „Goło i wesoło” w reżyserii Arkadiusza Jakubika. Spektakl będzie można zobaczyć 27.08 o godz. 19.00. Na szczególną uwagę zasługuje znakomita obsada (wystąpi m.in. Radosław Pazura, Olga Borys, Paweł Domagała, Jacek Lenartowicz).

Ponadto w dniach od 15.08 do 19.08 br. odbędzie się festiwal INTERFOLK 2016, czyli kolejne międzynarodowe spotkanie z folklorem.

I jeszcze więcej muzyki!

Do 25.08 trwać będzie XVI Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze”. Inspiracją dla tego nietuzinkowego wydarzenia jest tradycja muzyczna miasta Kołobrzeg. W Bazylice Konkatedralnej będzie można usłyszeć znakomitych instrumentalistów. Koncert finałowy z udziałem akordeonisty Marcina Wyrostka odbędzie się 25.08 o godz. 20.30.

Jeśli wciąż mało Wam muzycznych atrakcji, przez całe wakacje w Regionalnym Centrum Kultury organizowane są koncerty Orkiestry Zdrojowej.

Natomiast w Klubokawiarni CENTRALA w czwartek 4.08 będzie miał miejsce koncert Czesław Śpiewa Solo Act. Czesław Mozil za pośrednictwem muzyki opowie o swoim życiu. Będzie zabawnie, wzruszająco i na pewno inspirująco.

Warto również wziąć udział w VII  edycji festiwalu RCK PRO JAZZ. Co roku wydarzenie to zapewnia widzom i słuchaczom rozrywkę na najwyższym poziomie artystycznym. Zapraszamy do sali plenerowej Regionalnego Centrum Kultury już w piątek 5.08. br.

powrót do bloga

Babie lato w Kołobrzegu
Na dobry początek lata


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER