ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
wiosna nad morzem

Wiosenny urlop nad morzem

Nadbałtycki krajobraz zachwyca swym pięknem przez cały rok. Wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, na plażę ściągają spragnieni słońca mieszkańcy miasta oraz turyści. W Kołobrzegu o tej porze roku trudno się nudzić, bo oprócz spacerów i kąpieli słonecznych możemy skorzystać z szerokiej oferty kulturalnej miasta.


Kołobrzeg historycznie

W marcu obchodzimy 73. Rocznicę walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji, których celem jest przybliżenie nam ważnego kawałka historii regionu. W ramach obchodów dnia 17. marca br. odbędzie się 52. Ogólnopolski Rajd PTTK „szlakiem walk 1. Armii Wojska Polskiego o Kołobrzeg”. Na dzień 18. marca planowane jest wielkie widowisko historyczne „Bój o Kołobrzeg”, które będzie miało miejsce na plaży centralnej przy S.U. Bałtyk. Pełen program imprezy znaleźć można na stronie kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego.

W trakcie historycznej wędrówki po Kołobrzegu, warto wstąpić do Muzeum Patria Colbergiensis przy Armii Krajowej 12, gdzie historia wciąż „żyje” i przemawia do nas ze starych fotografii.

Co więcej, do 20. maja br. potrwa niezwykła wystawa „Pierwsza Kadrowa Nurkowa 1919-1939”, opowiadająca historię nurków wojskowych i cywilnych. To jedyna okazja, aby z bliska zobaczyć pełny ekwipunek nurków klasycznych. Wystawę można zwiedzać w Muzeum Oręża Polskiego.


Muzyczne inspiracje

Wiosenny wypoczynek w Kołobrzegu urozmaicą koncerty oraz ciekawe spotkania muzyczne, organizowane m.in. w Regionalnym Centrum Kultury. Oto kilka propozycji:

  • już 24. marca w sali widowiskowej wystąpi Dorota Miśkiewicz – wybitna wokalistka, skrzypaczka i kompozytorka
  • 25. marca odbędzie się koncert BAASCH – to nie lada gratka dla miłośników muzyki alternatywnej, indie popu i synth popu
  • „OM Chanting”, czyli sobotnie zajęcia z dźwiękiem, wibracją i oddechem, dedykowane wszystkim tym, którzy szukają harmonii ciała, ducha i umysłu;
  • dnia 28. kwietnia odbędzie się koncert zespołu Mikromusic – niebanalna mieszanka jazzu, trip hopu, rocka i muzyki ludowej

Szczegóły dotyczące poszczególnych imprez znajdą Państwo na stronie internetowej RCK: http://www.rck.kolobrzeg.eu/.


Atrakcje nad Bałtykiem

W dniu 14. kwietnia br. warto zajrzeć na plażę zachodnią, gdzie odbędzie się huczne zakończenie sezonu morsowania 2017/2018. W programie imprezy m.in. morsowa sesja foto, kąpiel w spienionych falach Bałtyku oraz Kolorowa Parada Morsów.

Od kwietnia startują również rejsy wycieczkowe na Bornholm organizowane przez Kołobrzeską Żeglugę Pasażerską. Szczegółowe informacje znaleźć można na https://www.kzp.kolobrzeg.pl/.

Serdecznie zapraszamy do Hotelu New Skanpol na niezapomniany urlop w przepięknej nadbałtyckiej scenerii. Na naszej stronie znajdą Państwo aktualne pakiety pobytowe. W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu!

powrót do bloga

Ciekawe szlaki turystyczne w Kołobrzegu i okolicach
Miejsca, które warto zobaczyć w gminie Kołobrzeg


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER