ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
disco

Wakacyjna oferta kulturalna Kołobrzegu

W wielu polskich miastach trwają obecnie letnie festiwale, koncerty i imprezy pod gołym niebem. Oczywiście imprezowe szaleństwo nie ominęło kołobrzeskiego kurortu. Wakacje to wyjątkowy czas, kiedy możemy wyrwać się z pracy i porobić to, co naprawdę sprawia nam radość. Piknik w nadmorskiej scenerii z muzyką na żywo, ciekawy wernisaż, a może spektakl teatralny? Opcji jest wiele, zatem jeśli chcesz solidnie wypocząć, a przy okazji wziąć udział w interesujących wydarzeniach kulturalnych, koniecznie odwiedź Kołobrzeg tego lata. Gwarantujemy, że nie będziesz się nudzić!

Koncertowy zawrót głowy

 • już 29. czerwca w RCK odbędzie się Koncert Chóru Pionier, podczas którego usłyszymy najpiękniejsze piosenki związane z historią miasta i regionu (wstęp wolny)
 • od 30. czerwca do 1. lipca w Amfiteatrze będzie można usłyszeć popularne przeboje w wykonaniu gwiazd programu „The Voice of Poland” oraz „The Voice of Kids”; na scenie pojawi się również Rafał Brzozowski, Sarsa oraz Edyta Górniak – gorąco zapraszamy!
 • w dniach od 30. czerwca do 1. lipca na scenie RCK odbędzie się VII Festiwal Opery i Operetki „Muzyka dla wszystkich”, w tym odegrana zostanie operetka w trzech aktach pt. „Wesoła wdówka” Franza Lehara – to doskonała okazja, aby zobaczyć największe gwiazdy polskiej sceny operowej i operetkowej; niezapomniane wrażenia artystyczne gwarantowane!
 • dn. 2., 9. i 16. lipca w RCK będzie miał miejsce Koncert Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej, a 17. lipca startują XIV Europejskie Warsztaty Muzyczne i Letnie Warsztaty Orkiestrowe 2018
 • dn. 3. lipca na scenie plenerowej RCK odbędzie się koncert chóru „Kombatant” pod przewodnictwem Jolanty Wójcik – Oszmaniec; będzie można posłuchać pięknych pieśni żołnierskich (wstęp wolny)
 • dn. 5. i 12. lipca po raz kolejny zapraszamy do Bazyliki NMP na cieszący się ogromną popularnością Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze”
 • w dniach od 6. lipca do 9. lipca będzie można wziąć udział w barwnym Festiwalu Indii; w trakcie tego niezwykłego widowiska odbędą się przedstawienia teatralne, pokazy tancerzy i akrobatów, koncerty muzyki indyjskiej, warsztaty jogi i wiele więcej
 • od 13. lipca do 15. lipca w RCK będzie miał miejsce XV Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”
 • już 13.lipca w kołobrzeskim Amfiteatrze czeka nas wielka impreza DISCO Lato 2018, podczas której wystąpią m.in. zespół MIG, Soleo, DJ Horse oraz Mario Bischin znany z przeboju „Macarena macarena”
 • miłośników muzyki operowej zapraszamy 16. lipca na plażę przy Kamiennym Szańcu, gdzie odbędzie się Letni Festiwal Operowy „Tajemnice Kuchni Mistrza Rossiniego” (wstęp wolny)
 • dn. 18. lipca na deskach Amfiteatru wystąpi kultowy zespół Ich Troje – 30 lat na scenie Michała Wiśniewskiego
 • natomiast 11. sierpnia w Amfiteatrze będzie miała miejsce IX Kołobrzeska Noc Kabaretowa

Ciekawe projekty, spotkania, wystawy

 • do 28. lipca potrwa wystawa prac „Parsętą do Morza” Kołobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego. Inspirujące fotografie prezentujące najbardziej urokliwe zakątki regionu można obejrzeć w sali wystawowej w Bibliotece przy ul. Jana Frankowskiego 3 (wstęp wolny)
 • w dniach 12-15 lipca w urokliwej scenerii przy latarni morskiej odbędą się Targi Mody „Fashion Meeting Summer Camp”, podczas których będzie można zobaczyć najnowsze kolekcje ubrań polskich projektantów
 • miłośników turystyki kulinarnej i wszystkich tych, którzy lubią dobrze zjeść zapraszamy na Zlot Food Trucków w Kołobrzegu, który odbędzie się w dniach 27.-29. lipca przy Stadionie Miejskim im. Sebastiana Karpiniuka
 • w dniach 4.- 5. sierpnia na plaży przy Kamiennym Szańcu odbędzie się plenerowa impreza „Słoneczna Stacja” w czasie której Telewizja Polsat i 4FUN.TV dostarczą plażowiczom moc wyjątkowych atrakcji.

Jak widać, wakacyjny program imprez w Kołobrzegu pęka w szwach, ale to nie wszystko! Pełen wykaz wydarzeń kulturalnych oraz sportowych znajdą Państwo na stronie http://www.kolobrzeg.pl/kalendarz-imprez. Gorąco zapraszamy na letni wypoczynek do Hotelu New Skanpol!

powrót do bloga

Babie lato nad Bałtykiem
Ciekawe szlaki turystyczne w Kołobrzegu i okolicach


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER