fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Siatkówka nad morzem

Top 5 aktywności na plaży

Wakacje w pełni, pogoda fantastyczna, aż chce się zaszaleć na plaży! Jeśli nie przepadasz za wielogodzinnym wylegiwaniem się w słońcu, za to uwielbiasz aktywny wypoczynek na łonie natury, sprawdź nasze pomysły na ciekawe spędzenie czasu nad Bałtykiem. Zaczynamy!

Nr 1. Siatkówka plażowa

To jedna z najbardziej lubianych aktywności na plaży. Nie trzeba być zawodowym siatkarzem, aby czerpać radość i satysfakcję ze wspólnej gry. Grają dzieci, młodzież i dorośli, napawając się pięknym nadmorskim widokiem. Boisko do siatkówki plażowej jest mniejsze od tego przeznaczonego do gry na hali, siatka jest krótsza, a możliwość „rzucania się” w miękki piach stanowi atrakcję samą w sobie.

Na kołobrzeskiej plaży Milenium znajdują się 3 pełnowymiarowe boiska do siatkówki wraz z trybunami. Jednak równie dobrze możemy pograć w dowolnym miejscu na plaży, bez siatki, w dwie lub więcej osób, podawać sobie piłkę w kółku, albo stać po kolana w wodzie. Najważniejsza jest przecież dobra zabawa!

Nr 2. Piłka nożna plażowa (tzw. beach soccer)

W grze biorą udział dwie drużyny składające się z 4 zawodników i bramkarza, a cały mecz trwa 36 minut. Jeśli nie dysponujemy profesjonalnym boiskiem do piłki nożnej plażowej, sami możemy wyznaczyć sobie bramki oraz powierzchnię do gry (np. za pomocą taśm).

Nr 3. Limbo

Do tej zabawy potrzebujemy tyczki lub zwykłego kija. Gra polega na przechodzeniu pod nisko umieszczoną „tyczką” odchylając ciało do tyłu. Im niżej zawieszona przeszkoda, tym trudniej utrzymać równowagę. Wygrywa ten, kto jako ostatni przejdzie pod kijem nie przewracając się.

Nr 4. Dwa ognie w wodzie

Chyba każdy z nas zna grę w „zbijanego”. Nad morzem możemy zagrać w zbijaka „wodnego”. Dzielimy się na dwie drużyny, stajemy w wodzie i rzucamy w siebie piłką. Aby nie zostać „zbitym” można robić uniki lub po prostu zanurkować. Wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza „zbije” wszystkich przeciwników.

Nr 5. Frisbee

Bez względu na to, czy gramy na piasku, trawie czy w wodzie, podczas gry w frisbee musimy wykazać się szybkością i zręcznością. Rzucanie plastikowym dyskiem w ręce drugiego gracza wcale nie jest proste, zwłaszcza gdy do gry dołącza silny nadmorski wiatr. Klasyczne frisbee to talerz o średnicy około 20 cm. Jego kształt oraz niewielka waga sprawiają, że może przelecieć nawet kilkaset metrów!

Aktywny wypoczynek na plaży Milenium

Boiska do siatkówki i piłki nożnej, siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na turystów oraz mieszkańców Kołobrzegu na plaży Milenium. Przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku odbywają się tu zajęcia sportowe dla dzieci i całych rodzin, konkursy, amatorskie zawody piłkarskie, a także szereg innych aktywności rekreacyjnych pod okiem profesjonalnych animatorów i instruktorów. Warto zajrzeć na http://www.kolobrzeg.pl/kalendarz-imprez/event/3303-aktywny-czas-na-plazy-milenium.

Przy gorszej pogodzie zapraszamy do sali fitness Hotelu New Skanpol, która jest do dyspozycji naszych gości nieodpłatnie w godzinach 7:00 – 21:00.

Więcej: https://newskanpol.pl/welnessspa/fitness/

Wakacje na finiszu – kołobrzeskie imprezy na koniec lata
Rowerem po Kołobrzegu


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER