fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Pendolino

Szybko i wygodnie – Pendolino nad morze!

Nad polskie morze dostaniemy się różnymi środkami transportu. Często jednak podróż autobusem lub tradycyjnymi liniami kolejowymi wymaga przesiadek, które jak wiadomo, potrafią być bardzo uciążliwe. Do tego dochodzi stres, że pociąg lub autobus będzie miał takie opóźnienie, iż nie zdążymy z przesiadką. Podróżując samochodem jesteśmy niezależni, lecz jeśli mamy przed sobą kilkugodzinną trasę, nie obędzie się bez postojów, które mogą znacznie wydłużyć czas przejazdu.

O wprowadzeniu pociągu dużych prędkości na trasie Kraków – Kołobrzeg mówiło się od wielu miesięcy. W końcu klamka zapadła i na torach województwa zachodniopomorskiego pojawiły się nowiutkie pojazdy Pendolino. Podróż takim środkiem transportu to świetna alternatywa dla autobusu lub samochodu. Od momentu wprowadzenia nowych składów pociągu, zainteresowanie pasażerów jest ogromne.

Nowoczesne pociągi kursują w godzinach popołudniowych na trasach:

Kraków-Warszawa-Trójmiasto-Lębork-Słupsk-Koszalin-Kołobrzeg

Warszawa-Wrocław-Wałbrzych-Jelenia Góra.

Pociągi Pendolino gwarantują bardzo skrócone czasy przejazdu. Podróż z Krakowa do Kołobrzegu zajmie nam 8h 27min (wcześniej było to ponad 11h), a z Warszawy do Kołobrzegu – jedynie 5h 53min (wcześniej – ok. 8h). Zatem jeśli planujemy tegoroczne wakacje spędzić w „Perle Bałtyku”, warto zdecydować się na przejazd Pendolino. Przy okazji samemu ocenimy jakość podróżowania EIP.

Dojazd do Kołobrzegu nigdy nie był tak wygodny!

Pojazd Pendolino został zaprojektowany przez Giorgetto Giugiaro, który pracował dla takich firm jak Audi, Ferrari czy Maserati. Nowoczesny wygląd oraz ciekawe wnętrze, to jego cechy szczególne. Podróż na wakacje uprzyjemniają rozkładane fotele, wielkie okna przez które dobrze widać krajobraz, darmowa kawa lub zimny napój, a przede wszystkim … cisza. Ta ostatnia cecha podawana jest przez pasażerów jako największy atut. A wszystko dzięki amortyzatorom w podwoziu i specjalnej konstrukcji dachu, dzięki którym hałas z zewnątrz nie przedostaje się do środka pojazdu.

Przy fotelach znajdują się lampki oraz gniazdka elektryczne, aby można było podłączyć telefon lub laptop. Możliwe jest również obejrzenie filmu na elektronicznych wyświetlaczach.

Luksus w zasięgu ręki

PKP Intercity zapewnia, że Pendolino należą do najszybszych i najwygodniejszych pociągów w Polsce. Choć trasa łącząca Kraków z Kołobrzegiem dopiero została otwarta, to pojazdy te kursowały w Polsce już pod koniec 2014 roku jako EIP (Express InterCity Premium). Co ważne, stawki cenowe są dostosowane do możliwości finansowych różnych grup pasażerów, a kupując bilet wcześniej, otrzymujemy atrakcyjne rabaty.

O czym należy pamiętać planując wakacje w Kołobrzegu?

  • bilety na Pendolino warto kupować z wyprzedzeniem korzystając z oferty Super Promo lub Wcześniej – Taniej, bądź też innych sezonowych promocji
  • od cen biletów odliczane są ulgi ustawowe (np. uczniowskie, studenckie, dla emerytów i rencistów)
  • nie ma możliwości zakupienia biletu u konduktora (w sprzedaży jest tyle biletów, ile miejsc siedzących)

Nie pozostało nam nic innego, jak zachęcić Państwa do odwiedzenia Kołobrzegu i życzyć przyjemnej podróży!

 

powrót do bloga

Kilka słów o sztuce pakowania bagażu
Zadbaj o kondycję na wiosnę!


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER