fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Białe łyżwy na lodzie

Stałe atrakcje Kołobrzegu zimą

Mówisz: „Kołobrzeg”, myślisz: „kąpiele słoneczne i morskie”. Tymczasem kołobrzeski kurort zachwyca nie tylko latem. Zimową porą, kiedy plaża pokryta jest warstwą śniegu, a wody Bałtyku przybierają stalowy odcień, wcale nie musimy rezygnować z aktywności na świeżym powietrzu. Wręcz przeciwnie! Im częściej będziemy fundować sobie spacer brzegiem morza, tym więcej drogocennego jodu morskiego zaaplikujemy swoim drogom oddechowym. To doskonały sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Zamień strój kąpielowy na… łyżwy

Co roku w okolicach grudnia, przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, swe podwoje otwiera Lodowisko Milenium. Wspólna jazda na łyżwach będzie świetnym pomysłem na rodzinny wypoczynek. W obiekcie znajduje się wypożyczalnia sprzętu (m.in. łyżew i kasków ochronnych dla dzieci). To miejsce, gdzie można poprawić swoje umiejętności łyżwiarskie lub nauczyć się jazdy zupełnie od zera.

Zamiast kąpieli słonecznych, kąpiele morsów

Każdej zimy do Kołobrzegu przyjeżdżają miłośnicy morsowania. Wiatr, śnieg, ba, nawet skute lodem nabrzeże nie jest dla nich żadną przeszkodą, aby wejść do lodowatej morskiej wody (wiedzieliście, że zimą aż 45% powierzchni Bałtyku pokrywa lód?). Coroczny Światowy Festiwal Morsowania w Kołobrzegu to wielka medialna impreza, w której biorą udział nie tylko morsy, ale także wszyscy zainteresowani tą nietypową formą aktywności. Festiwal odbywa się od 4 do 6 stycznia na plaży centralnej tuż przy molo.

Dziewicza natura na wyciągnięcie ręki

Kiedy już zwiedzimy flagowe zabytki miasta z Latarnią Morską na czele, i poczujemy prawdziwą atmosferę nadbałtyckiego kurortu, możemy zapuścić się w głąb okolicznych parków. A jest w czym wybierać! Parki miejskie są chętnie odwiedzane przez mieszkańców oraz gości o każdej porze roku. Do wyboru mamy m.in. popularny park im. S. Żeromskiego, park A. Fredry, park H. Dąbrowskiego czy też park Jedności Narodowej (lewy brzeg Parsęty).

Na szczególną uwagę zasługuje rozległy Ekopark Wschodni, znajdujący się w granicach Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego, a także ogromny Las Kołobrzeski. Zimą jest tu wyjątkowo spokojnie i cicho. Dzięki temu łatwiej napotkać żyjące na łonie natury zwierzęta.

Coś na rozgrzanie

Po długim zimowym spacerze, warto skorzystać z szerokiej oferty zabiegów relaksacyjnych i leczniczych. Masaż gorącymi kamieniami, kąpiel borowinowa, aromatyczny zabieg na ciało z użyciem ciepłej czekolady, to tylko niektóre z naszych propozycji. A gdy zrobi się naprawdę zimno, zapraszamy do Aqua Center. Tu wygrzejemy ciało w basenie z ciepłą wodą, w jacuzzi, saunie lub łaźni parowej.

Atrakcje kulturalne

Z koncertem kolęd i pastorałek wystąpi Anna Wyszkoni. Była wokalistka grupy Łzy wyjątkowym koncercie pt. „Kolędy Wielkie” zaprezentuje się wszystkim 4 stycznia o godz.19.00. W świątecznym repertuarze artystki, wśród tradycyjnych polskich kolęd, jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus malusieńki”, „Cicha noc”, „Bóg się rodzi” czy „Lulajże, Jezuniu”, znajdą się m.in. jedna nieznana do tej pory, staropolska pastorałka „Wielkie nieba”, a także zachowane w świątecznym klimacie piosenki „Od nieba do nieba” i „Mój anioł”, które oddają magię i piękno Świąt Bożego Narodzenia. Wstęp wolny.

Zimowy czas spędzony w Kołobrzegu umilą również inne wydarzenia kulturalne. Warto zajrzeć do Muzeum Oręża Polskiego, Galerii Sztuki Współczesnej lub Regionalnego Centrum Kultury, gdzie odbywają się koncerty, festiwale muzyczne i ciekawe wystawy. Wraz z dziećmi można się wybrać do całorocznego Muzeum Figur Woskowych, pełnej magii Ukrytej Krainy, a także do „Wrotkowiska” przy ul. VI Dywizji Piechoty 27.

Zapraszamy do Hotelu New Skanpol na ferie zimowe, rodzinne święta oraz romantyczne weekendy dla dwojga. Zapewniamy doskonałe warunki pobytu oraz atrakcyjne ceny.

powrót do bloga

Stałe atrakcje Kołobrzegu wiosną
Stałe atrakcje Kołobrzegu jesienią


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER