fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Kobieta na plaży wiosną

Stałe atrakcje Kołobrzegu wiosną

Wiosna to cudowny czas. Przyroda budzi się do życia, dzień staje się dłuższy, promienie słońca nastrajają optymistycznie, a że jeszcze jest przed sezonem, nadmorskie plaże świecą pustkami. Jeśli lubisz spokojny wypoczynek bez stania w korkach lub długich kolejkach do restauracji, wybierz się nad Bałtyk w marcu, kwietniu lub maju.

Kołobrzeg na wiosnę

Wiosenne miesiące to idealna pora, aby nasycić się widokiem rozkwitających parków, lasów i zagajników, których w mieście nie brakuje. Na terenie Kołobrzegu rozciąga się obszar Natura 2000. Jest to Europejska Sieć Ekologiczna, która skupia tereny o wyjątkowych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Celem projektu Natura 2000 jest ochrona różnorodności biologicznej na tym obszarze: ochrona populacji ptaków, różnych gatunków zwierząt i siedlisk przyrodniczych. Kołobrzeski Pas Nadmorski, Wybrzeże Trzebiatowskie, Dorzecze Parsęty czy obszar przy Zatoce Pomorskiej, to miejsca niezwykłe pod względem tutejszej flory i fauny.

Urlop w nadbałtyckim kurorcie

Kołobrzeg jest miastem uzdrowiskowym. Co roku przybywają tu tysiące osób, aby wypocząć, zregenerować organizm i skorzystać z dobrodziejstw leczniczych kuracji i zabiegów. Podczas pobytu w hotelu New Skanpol warto zafundować sobie kąpiel solankową lub borowinową, albo hydromasaż z solą aromatyczną. Co więcej, kołobrzeski mikroklimat ma zbawienny wpływ na drogi oddechowe i układ nerwowy. Cierpisz z powodu chronicznego zmęczenia lub bezsenności? Wpadnij do Kołobrzegu wiosną i poddaj swój organizm naturalnej regeneracji.

Plaża jest nasza!

Wiosną nie napotkamy tłumów turystów na plaży, dlatego to idealny moment na beztroskie zażywanie kąpieli słonecznych, spacery po ciepłym piasku i podziwianie Bałtyku w pełnej krasie. Nie oznacza to jednak, że w Kołobrzegu o tej porze roku nic się nie dzieje – wręcz przeciwnie! Kołobrzeski Festiwal Zdrowia, obchody rocznicy Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem, Festiwal „Wiosna Filmów” czy Hanzeatycki Festyn Historyczny „Targ Solny”, to tylko niektóre z kołobrzeskich imprez odbywających się wiosną. W kwietniu startują również pierwsze rejsy z Kołobrzeską Żeglugą Pasażerską na duńską wyspę Bornholm.

Historia miasta w pigułce

Podczas pobytu w Kołobrzegu warto zapoznać się z lokalnymi zabytkami historycznymi. Na szczególną uwagę zasługuje Latarnia Morska, Port Morski, Bazylika Konkatedralna Wniebowzięcia NMP, Ratusz Miejski oraz szereg unikalnych zabytków o charakterze militarnym. Miejsca te odegrały ważną rolę w kształtowaniu się Kołobrzegu na przestrzeni wieków.

W Muzeum Miasta Kołobrzgeg, przy ul. Armii Krajowej 13 prezentowana jest wiosenna wystawa „Wielkie dni małej floty w malarstwie Adama Werki”. Poświęcona jest ona  wybitnemu polskiemu malarzowi i grafikowi, który z pasją i świetnym warsztatem twórczym przedstawiał udział Polskiej Marynarki Wojennej oraz statków naszej floty handlowej w morskich zmaganiach podczas drugiej wojny światowej. Na wystawie prezentowane jest prawie siedemdziesiąt prac malarza. Wystawę można oglądać do 30 kwietnia 2019 r. w godz. otwarcia wystaw muzealnych.

Rodzinny urlop w Kołobrzegu

Korzystając z pięknej wiosennej aury, warto wraz z rodziną wypożyczyć rowery i udać się na wycieczkę po okolicy. Na terenie miasta znajduje się szlak rowerowy „Bike the Baltic”, który ma swój początek przy Latarni Morskiej i biegnie w kierunku Podczela i Ustronia Morskiego. Dużą popularnością cieszy się nadmorska ścieżka rowerowa w kierunku Dźwirzyna – aż do Pogorzelicy, a także szlak południowy w kierunku Gościna, po nasypie dawnej kolejki wąskotorowej oraz szlak „Ku Słońcu”. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami jednośladów, możemy wybrać się na pieszą wycieczkę i przy okazji zwiedzić lokalne zabytki. Do wyboru mamy m.in. Miejski Szlak Fortyfikacji, Pomorską Drogę św. Jakuba, Szlak Solny oraz ścieżkę ruchową o długości 1,7 km, zlokalizowaną w Parku im. Stefana Żeromskiego.

Przydatna wskazówka: jeśli planujemy urlop z psem, wcale nie musimy rezygnować z wypoczynku na plaży. Możemy wybrać się na oznakowane odcinki „psiej plaży”.

Jeśli zatem szukasz pomysłu na wiosenny urlop dla siebie i swoich bliskich? Sprawdź różnorodną ofertę hotelu New Skanpol!

powrót do bloga

Naturalne bogactwo Kołobrzegu... w pakiecie!
Dzień Kobiet w hotelu New Skanpol


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER