ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Kobiety w bikini

Stałe atrakcje Kołobrzegu latem

Wyobraź sobie letni słoneczny poranek na plaży, przyjemną bryzę morską i zapierający dech w piersiach widok na Bałtyk. Kołobrzeg to miejsce magiczne, które zachwyca niezwykłą przyrodą, pięknymi zabytkami oraz niepowtarzalnym smakiem lokalnej kuchni. To jeden z najchętniej odwiedzanych nadbałtyckich kurortów. Od lat tysiące turystów z Polski i zagranicy spędza lato właśnie tutaj – w największym polskim uzdrowisku.

Złote piaski

Miasto słynie z urokliwej piaszczystej plaży, która sprzyja kąpielom słonecznym i morskim, a także wszelkiej innej aktywności ruchowej, w tym spacerom wzdłuż morza czy siatkówce plażowej. Kołobrzeg to idealne miejsce na pobyt z dziećmi. W sezonie nie brakuje atrakcji dla najmłodszych. Dmuchane zamki, trampoliny, możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, to tylko niektóre z nich. Latem warto się wybrać na jedno z trzech kąpielisk:

  • Kąpielisko Zachód (zachodnia część plaży)
  • Kąpielisko Centralne (wschodnia część plaży przy molo)
  • Kąpielisko Wschód (w okolicy ekoparku + Kołobrzeg Podczele)

Na długiej, bo aż 12-kilometrowej kołobrzeskiej plaży znajdziesz rozbudowane zaplecze gastronomiczne, nowoczesny węzeł sanitarny, wypożyczalnię leżaków i sprzętu wodnego, boisko do siatkówki i inne udogodnienia. Na Plaży Centralnej oraz Zachodniej powiewa Błękitna Flaga, co oznacza, że miejsce to zostało objęte międzynarodowym programem Blue Flag, gwarantującym bezpieczeństwo odwiedzającym, doskonałej jakości wodę oraz poszanowanie dla środowiska naturalnego.

Wakacje w Kołobrzegu

Latarnia Morska, Ratusz, Marina Solna i mnóstwo innych zabytków czeka na odkrycie. Zwiedzanie tych wyjątkowych miejsc może być jeszcze bardziej ekscytujące, jeśli wraz z całą rodziną wybierzesz się na wycieczkę ekologicznym środkiem transportu. Eco Car, meleks „Przygoda z Moby”, czy „Retro Car”, to tylko niektóre z nich. Te nowoczesny pojazdy zabiorą Ciebie i Twoich bliskich w niezwykłą podróż po kołobrzeskim kurorcie.

W sezonie warto również zafundować sobie rozrywkę:

  • w Parku Linowym przy ul. Solnej 1
  • na Torze Kartingowym przy ul. Żurawiej 12
  • w Parku Rozrywki „Dziki Zachód” w Zieleniewie
  • w Parku Rekreacji przy ul. Kasprowicza 13 (mini golf, tenis, bilard, szachy plenerowe, ping-pong, boule, badminton)

Wyrusz w morze!

Lato nad Bałtykiem to czas sprzyjający wszelkim aktywnościom wodnym. Tu intensywnie trenują pasjonaci sportów wodnych, takich jak windsurfing, kitesurfing czy wakeboarding. Niezapomnianych wrażeń dostarczają także rejsy z Kołobrzeską Żeglugą Pasażerską m.in. do portu Nexo na duńskiej wyspie Bornholm. Strefy przybrzeżne Bałtyku obfitują w ryby – to świetna informacja dla amatorów wędkarstwa, którzy uwielbiają spędzać letni czas z wędką w dłoni. Warto wziąć udział w jednej z wypraw na dorsza zorganizowanej przez lokalnych armatorów.

Lato kulturalnie

Latem w Kołobrzegu odbywają się znane w całej Polsce imprezy kulturalne, w tym Suspense Film Festival, SUNRISE Festival, Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, Regaty Żeglarskie „Srebrny Dzwon”, RCK PRO JAZZ Festiwal, RoCK Festiwal i wiele więcej. Warto ponadto wziąć udział w międzynarodowych spotkaniach z folklorem „Interfolk”, Jeździe Rowerem Po Desce Na Wodzie w kołobrzeskim Porcie Jachtowym, czy też w… Ogólnopolskich Zawodach w Jedzeniu Śledzia po Kołobrzesku!

Rodzinny urlop tylko w hotelu New Skanpol

Hotel New Skanpol to idealne miejsce na letnie wakacje i jednocześnie świetna baza wypadowa do okolicznych zabytków oraz atrakcji dla całej rodziny. Oferujemy atrakcyjne pakiety pobytowe, przestronne, w pełni wyposażone pokoje i apartamenty oraz doskonałą atmosferę – przez cały letni sezon (i poza nim)!

 

powrót do bloga

Wakacje na finiszu – kołobrzeskie imprezy na koniec lata
Urlop nad Bałtykiem – idealne wakacje dla alergików


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER