fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Starsza pani robiąca na drutach

Sierpniowe atrakcje Kołobrzegu 2014

Półmetek wakacji już za nami, ale pozostało jeszcze sporo czasu na zaplanowanie urlopu nad morzem. Warto odwiedzić Kołobrzeg choć na kilka dni i przekonać się o niezwykłej atmosferze tego kurortu. Tym razem gorąco zachęcamy do zapoznania się z atrakcjami na sierpień. Program zapowiada się wyśmienicie!

Kołobrzeg na ludowo

Już 12.08 odbędą się XXIII Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Interfolk”. Folkową imprezę otworzy Korowód Folkloru, który przejdzie ulicami miasta 12 sierpnia około godziny 16.00. W środę reprezentanci zespołów ludowych spotkają się z władzami samorządowymi, a od godz. 16.00 na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury pojawiać się będą kapele z różnych stron świata, m.in. „Armenner” z Armenii, „Zora” z Chorwacji, „Yuan-Yuan” z Tajwanu, a także nasze rodzime zespoły m.in. „Świerczkowiacy” i „Jakubkowianie”. Kolejne dni upłyną pod znakiem fascynujących spotkań międzykulturowych. Koncertom towarzyszyć będą animacje gier i zabaw charakterystycznych dla odległych zakątków świata. Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się koncert galowy z pokazem sztucznych ogni na plaży przy molo (16.08. godz. 20.00). Mniej więcej w tym samym czasie (14-17.08) rusza Międzynarodowy Festiwal Jadła i Rękodzieła (Skwer Pionierów) podczas którego będzie można skosztować regionalnych przysmaków oraz nabyć unikatowe wyroby rękodzielnicze.

Dla zmotoryzowanych i nie tylko

15.08 w Kołobrzegu nie może zabraknąć prawdziwych wielbicieli Mustangów! Trasa Mustang Race 2014 biegnie w tym roku wzdłuż polskich plaż (Toruń – Kwidzyn – Malbork – Gdynia – Kołobrzeg – Międzyzdroje). W piątek uczestnicy rajdu pojawią się w „Perle Bałtyku”, co od tygodni budzi niemałe emocje.  Na placu przy Latarni Morskiej w godzinach 17:30 – 19:30 zaplanowana została wystawa samochodów. Jak przebiegła zeszłoroczna edycja rajdu? Zobaczcie sami!

To nie koniec motoryzacyjnych atrakcji! 15.08 rusza również X Spotkanie Pojazdów Zabytkowych w Kołobrzegu, które potrwa 3 dni (plac przy Latarni Morskiej, Marina Solna/Port Jachtowy).

Morze z przytupem

Jeśli spragnieni jesteśmy prawdziwie morskich przygód warto wziąć udział w Święcie Żeglarskim 16.08. W ramach imprezy odbędą się regaty i zawody w jedzeniu śledzia po kołobrzesku. Natomiast 30-31.08 będzie miał miejsce XII Maraton Wędkowania z Plaży im. Henryka Niziołka (na plaży zachodniej).

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu po raz kolejny jest organizatorem III Otwartego Konkursu Na Budowle z Piasku „Klimatyczny Kołobrzeg 2014”, który odbędzie się 15.08 o godz. 15.00 na plaży centralnej (obok Kamiennego Szańca). W konkursie mogą wziąć udział zespoły dwu, trzy lub czteroosobowe. Główną nagrodą jest weekendowy pobyt w Kompleksie Milenium.

Wydarzenia muzyczne i teatralne

Sierpień w Kołobrzegu zapowiada się równie koncertowo jak lipiec. 15.08 na plaży centralnej wystąpi zespół PECTUS, a 18.08 w Regionalnym Centrum Kultury odbędzie się koncert Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej. 21. i 28.08 w Bazylice Mniejszej będą miały miejsce wyjątkowe spotkania muzyczne w ramach projektu „Muzyka w katedrze”. Natomiast w 22.08 w Amfiteatrze rozpocznie się IV ROCK Festiwal (regionalny przegląd zespołów rockowych).

Nie zabraknie również nowości teatralnych. 21.08 o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kultury wystąpi Teatr Tańca z Berlina „Alicja w Krainie Czarów”. Wielbiciele kabaretu także nie mogą narzekać – 16.08.2014 o godz. 19.30 czeka nas Polska Noc Kabaretowa. Na scenie Amfiteatru wystąpią Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Nowaki oraz Kabaret Czesuaf.

Wydarzenia sportowo-rekreacyjne

Tych, którzy pragną aktywnie spędzić urlop zachęcamy do zapoznania się z kalendarium imprez sportowych:

14., 19., 21., 22., 26., 28., 29.08.2014 – imprezy sportowo-rekreacyjne na plaży Milenium w ramach akcji letniej;

15.08 – Turniej Plażowej Piłki Nożnej (plaża Milenium);

15.08 – Turniej Plażowej Piłki Siatkowej (plaża Milenium);

15.08 – III Kołobrzeskie Mistrzostwa Kolonii i Obozów w wyścigu gąsienic (plaża Milenium);

23-24.08 – Puchar Lata w Strzelaniach Pneumatycznych (Hala Łuczniczka);

24.08 – XXV Bieg Solidarności;

24.08 – VII Turniej Charytatywny Tenisa Ziemnego (Korty Tenisowe);

19.08 – Imieniny najstarszego dębu w Polsce – Bolesława, wycieczka piesza i rowerowa (Las Kołobrzeski).

 

powrót do bloga

Kołobrzeg na kartach historii
Dlaczego w lipcu warto odwiedzić Kołobrzeg?


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER