ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Para na rowerach na plaży

Rowerem po Kołobrzegu

Za co lubimy rowery? Przede wszystkim jest to wygodny środek transportu. Lekki, w pełni ekologiczny i rzecz jasna – ekonomiczny. Bezproblemowo dowiezie nas, gdzie tylko chcemy. Dodatkowo odpada nam „przyjemność” szukania miejsca parkingowego, tankowania i stania w korkach. Możliwość przemierzenia na rowerze malowniczych szlaków oraz poznawania nieznanych dotąd zakątków, to jeden z głównych powodów, dla którego coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie jednośladem.

W Kołobrzegu przybywa rowerzystów, a także dróg i ścieżek rowerowych, umożliwiających komfortową jazdę o każdej porze. Miasto oddało do użytku blisko 150 km wytyczonych szlaków. Ścieżki są świetnej jakości – asfaltowe lub z półbruku. Najbardziej lubianą wśród turystów i mieszkańców miasta trasą jest ta, która przebiega przez Dźwirzyno oraz Grzybowo. Podczas jazdy można podziwiać niesamowity widok wzburzonego Bałtyku, bujnej roślinności, skąpanej w słońcu plaży. Ścieżka biegnąca wzdłuż brzegu morza jest częścią Nadmorskiej Międzynarodowej Trasy Rowerowej R-10.

Śladem morskich latarń

Wraz z całą rodziną warto sobie zafundować wycieczkę rowerową do kołobrzeskiej latarni morskiej. Kierując się na wschód możemy również udać się do tej położonej w Gąskach na Wybrzeżu Słowińskim, wzniesionej w 1878 r. Natomiast na zachód od Kołobrzegu znajdziemy latarnię w Niechorzu, usytuowaną na malowniczym klifie. Obiekt zbudowano w 1866 r. Z tarasu widokowego rozciąga się piękna panorama Wybrzeża Rewalskiego.

Rowerem na Bornholm

Pobyt w Kołobrzegu to doskonała okazja do zwiedzenia duńskiej wyspy Bornholm. Na wyprawę śmiało możemy zabrać rowery – Bornholm jest wymarzonym miejscem dla rowerzystów. Mnóstwo ścieżek, rozbudowana infrastruktura turystyczna oraz wspaniałe krajobrazy sprzyjają rowerowym wycieczkom po duńskiej wyspie. Na wyspę dostaniemy się katamaranem Jantar – rejs sam w sobie stanowi fantastyczną atrakcję!

Wakacje z rowerami

Niektórzy nie wyobrażają sobie letniego wypoczynku bez możliwości wskoczenia na rower i pomknięcia przed siebie. Jazda na rowerze ma wiele zalet. Jest nie tylko przyjemna, ale także korzystnie wpływa na sylwetkę i samopoczucie. Podróżowanie na dwóch kółkach pozwala się zrelaksować i zebrać myśli. Z drugiej strony wspomaga spalanie kalorii, wspiera funkcjonowanie układu krążenia, znakomicie rozwija mięśnie nóg.

Aktywny wypoczynek na łonie natury to coś, co ma zbawienny wpływ na kondycję całego organizmu. Dobrodziejstw korzystania z jednośladów jest wiele, a wakacje to idealny moment na zaplanowanie ekscytującej wycieczki rowerowej po malowniczych zakątkach Kołobrzegu i okolic.

Zabranie rowerów na wakacje nie zawsze jest możliwe, ale nic straconego. W Kołobrzegu znajdziemy kilka dobrze wyposażonych wypożyczalni rowerów. Punkty, w których można „wynająć” jednoślady rozlokowane są również na wyspie Bornholm (tzw. Cykeludlejning).

Mapka szlaków rowerowych w gminie Kołobrzeg dostępna jest na stronie http://www.kolobrzeg.pl/sciezki-rowerowe.

 

powrót do bloga

Ślub i wesele w nadmorskiej scenerii
Stałe atrakcje Kołobrzegu wiosną


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER