fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS

Relaks dla przyszłej Mamy

Relaks dla przyszłej Mamy Bycie Mamą to niepowtarzalna rola. Nie jest prosta, wymaga dużej odpowiedzialności oraz cierpliwości. Przyszłe Mamy mierzą się z trudnościami ciąży oraz przygotowują się, by zostać rodzicem. Dlatego, aby wynagrodzić stres i niedogodności, warto pomyśleć o urlopie. Jak doskonale wiemy dobrostan matki ma bezpośredni wpływ na dziecko, więc odpoczynek ma duże znaczenie.

Na co powinna przygotować się ciężarna kobieta? Co jej wolno, a co nie jest wskazane?

Aktywność

Wbrew pozorom ciężarna nie musi leżeć przez 9 miesięcy w łóżku, ruch jest wręcz wskazany. Lecz w zależności od konkretnej osoby oraz zaawansowania ciąży należy dostosować intensywność aktywności. Długie górskie trekkingi mogą być zbyt dużym wyzwaniem, lecz śmiało możemy skorzystać z lżejszych alternatyw.

Według zaleceń WHO z 2020 roku, kobiety w ciąży i po porodzie bez przeciwwskazań lekarskich do wykonywania aktywności fizycznej, powinny wykonywać lekkie ćwiczenia co najmniej 150 minut w tygodniu. Doskonale sprawdzi się spacer lub pływanie.

Błogi relaks

W trakcie trwania ciąży, przez zmiany hormonalne organizm pracuje na najwyższych obrotach. Odbija się to często na samopoczuciu, wyglądzie i pewności siebie. Dlatego podczas urlopu doskonałym pomysłem jest wybranie się do spa! Z pomocą licznych pakietów, zabiegów i masaży możemy zaoferować kobietom bezpieczne chwile błogiego relaksu.

Podróżowanie

Planując wakacje dla ciężarnej, miejmy na względzie przede wszystkim komfort przyszłej matki. Warto poszukać ciekawych destynacji w okolicy, zwłaszcza że długie podróże czy loty samolotem nie są wskazane dla kobiet w zaawansowanej ciąży. Decydując się na podróż autem, zapewnijmy możliwie jak najwięcej miejsca, róbmy często przystanki, przydatna będzie również poduszka-rogal.

Walory rodzimego wybrzeża

Często wybieraną destynacją jest polskie wybrzeże. Nic dziwnego! Spacer boso po piasku zrelaksuje obolałe stopy, a słońce uwolni cenną witaminę D3. Warto zwrócić uwagę na obecny w powietrzu jod. Niweluje senność, wpływa na naszą odporność i uzupełni niedobory tego pierwiastka, które są częstą przypadłością ciężarnych.

Każda kobieta inaczej przeżywa ciążę. Lecz warto mieć na uwadze możliwe napady nudności i zmęczenia. Dlatego zadbajmy o komfortowy nocleg i sposób transportu.

Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem Hotelu New Skanpol zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Wieczorem w Kołobrzegu
Jak skutecznie odpoczywać?


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER