ZADZWOŃ REZERWUJ GPS

Recepcja – wizytówka każdego hotelu

Recepcja to centralny punkt każdego hotelu. Stanowi centrum organizacyjno-informacyjne oraz jest pierwszym i ostatnim miejscem w obiekcie odwiedzanym przez Gościa. Ważne jest nie tylko odpowiednie przywitanie nowych Gości, ale przede wszystkim opieka nad nimi podczas całego pobytu.

Na profesjonalną obsługę w recepcji składają się czynniki takie jak poziom obsługi, kompetencje pracowników, ich zachowanie oraz wygląd, profesjonalizm, przestrzeganie procedur, a także wyposażenie i wygląd miejsca.

Na początek skupmy się na samej przestrzeni, która powinna być wyraźnie oznakowana i widoczna już od drzwi wejściowych. Ważne jest odpowiednie oświetlenie pomieszczenia, zachowanie w nim porządku i minimalizmu — zrezygnowanie z niepotrzebnych bibelotów, które jedynie zagracają przestrzeń. Stanowisko recepcyjne powinno być także zorganizowane logistycznie, aby pracownicy podczas jednej zmiany mogli sprawnie realizować zadania, bez wchodzenia sobie w drogę.

Ważnym elementem stanowiska jest dostępność do informacji turystycznych oraz komunikacyjnych. Hotelowi Goście cenią sobie dostęp do aktualnych rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, planów miasta czy spisu głównych atrakcji ze wskazówkami dotarcia.

A czym wyróżnia się dobry recepcjonista?

Przede wszystkim życzliwością, chęcią pomocy i kulturą osobistą. Profesjonalny recepcjonista odnosi się do Gości hotelowych z szacunkiem i opanowaniem, niezależnie od sytuacji.

Goście hotelowi liczą na sprawne udzielanie odpowiedzi na pytania oraz rozwiązanie ich problemów. Dobry recepcjonista udziela wyczerpujących odpowiedzi, z towarzyszącym uśmiechem na twarzy. Jest skory do pomocy w każdej sytuacji, nawet jeżeli problem wymaga większego zaangażowania z jego strony. Unika zwrotów takich jak „nie wiem”, „nie da się”. Ponadto ma dokładną wiedzę na temat pracy obiektu, oferowanych udogodnień oraz usług dodatkowych.

Ważnym czynnikiem wpływającym na odbiór pracownika recepcji jest wygląd. Doskonale wiemy, że pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz. 😉

Recepcjonista powinien wyglądać schludnie, skromnie oraz profesjonalnie, a identyfikator z imieniem powinien zawsze być przypięty w widocznym miejscu.

W Hotelu New Skanpol dokładamy wszelkich starań, aby wizyta nie tylko w sercu hotelu, ale i w całym obiekcie była komfortowym przeżyciem. Nasz wykwalifikowany personel jest zawsze chętny do pomocy i przygotowany na każdą ewentualność. Naszym celem jest stworzenie Gościom warunków, w których nie muszą się o nic martwić. No, może jedynie o wybór aktywności na urlopowy dzień. 🙂

Dlaczego warto podróżować?
Kołobrzeg — idealne miejsce na romantyczny weekend we dwoje


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER