fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
bursztyny, bursztyny zachód słońca

Polskie plaże dla każdego.

Nie szukaj daleko! Polskie plaże dla każdego!

Wśród krajów nadbałtyckich polskie plaże wyróżniają się pod wieloma względami. Są piaszczyste, urokliwe, a wakacyjny pobyt będzie nas niewiele kosztował. Wbrew pozorom nasze wybrzeże jeszcze niejednym może zaskoczyć i z pewnością zasługują na wzięcie pod uwagę podczas planowania wypoczynku.

Wypoczynek dla rodzin

 

Wybierając się na wczasy z dzieckiem, należy przemyśleć wiele kwestii. Przede wszystkim warto zastanowić się, czy miejsce, które wybieramy, będzie dla malucha atrakcyjne. Wielogodzinne wyprawy po górach mogą być dla dziecka nużące lub po prostu zbyt męczące. Z tego powodu wiele rodzin wybiera polskie wybrzeże na cel wakacyjnego urlopu. Ważnym aspektem jest bezpieczeństwo. Woda nad polskim wybrzeżem jest stale kontrolowana i badana. Zostając w kraju, unikniemy również zmiany flory bakteryjnej, co bywa częstą przyczyną nieprzyjemnych problemów w niektórych częściach świata.

 

Zabawy w wodzie, budowanie fantazyjnych budowli z piasku, a w razie potrzeby odpoczynek w cieniu parasola. Ważnym aspektem jest również komfort dziecka w komunikacji. W Polsce łatwiej mu porozumieć się w ojczystym języku, czy to z rówieśnikami, w sklepie, czy też w przypadku, gdyby potrzebowało pomocy.

…dla młodych


Młode osoby plaże wręcz ubóstwiają. Nad morzem można doskonale się bawić, zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Lecz piaszczystej plaży i pięknych widoków nie trzeba szukać w dalekich krajach. Polskie plaże stale wzbogacane są o nową infrastrukturę i usługi umożliwiające jeszcze lepszy wypoczynek. 

 

Młodsze osoby, które dopiero wkroczyły w dorosłość, też lubią zakosztować odrobiny luksusu, lecz nie zawsze mają możliwości finansowe na drogie, zagraniczne wczasy. Znajdując hotel blisko morza odpowiadający budżetowi i zapewniający wysoki komfort, niestety należy mierzyć się z dodatkowymi, często większymi niż w Polsce kosztami transportu, wyżywienia, czy też atrakcji i zabiegów.

…dla seniorów

 

Osoby starsze też potrzebują wakacyjnego odpoczynku! Na plaży można zarówno wypoczywać aktywnie, jak i… biernie. Niezależnie od upodobań, każdy znajdzie sobie zajęcie, czy to wygrzewanie się na miękkim piasku, czy też pokonywanie morskich fal.

Nie można zapomnieć o prozdrowotnych wartościach wypoczynku nad morzem. Nad morzem nie tylko odetchniemy czystym powietrzem, pełnym cennego jodu, ale również możemy połączyć urlop z kuracją! Najpopularniejszym uzdrowiskiem na wybrzeżu jest Kołobrzeg, w którym nie brakuje wykwalifikowanych specjalistów i darów natury, dzięki którym można zadbać o zdrowie. Więcej o tym pisaliśmy w jednym z naszych wcześniejszych artykułów.

https://newskanpol.pl/wczasy-seniora-czyli-jak-zaplanowac-wakacje-dla-osob-starszych/

 

Plaża w Kołobrzegu

Kołobrzeg może poszczycić się wyróżnieniami Błękitnej Flagi na swoich kąpieliskach, wyjątkowym molo, a także wysokimi ocenami czystości plaż. Nie brakuje miejsca do plażowania. Wymienić można trzy główne kąpieliska:

 

  • Kąpielisko Zachód
  • Kąpielisko Centralne
  • Kąpielisko Wschód

Które wybrać? Najlepiej odwiedzić je wszystkie i ocenić samemu. Zapraszamy! 🙂

5 rzeczy dla zdrowia, które możesz zrobić w Kołobrzegu
Jak dostać się do Kołobrzegu?


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER