fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Młoda kobieta na plaży

Pokonaj przesilenie wiosenne nad morzem!

Coraz większa ilość słońca i cieplejszych dni teoretycznie powinna korzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Jednak typowe dla wiosny wahania temperatur i konieczność „wybudzenia się z zimowego snu” to dla wielu osób prawdziwy koszmar. Pojawia się zmęczenie, skłonność do przeziębień, gorsze samopoczucie psychiczne, bóle głowy. To objawy typowe dla tzw. przesilenia wiosennego, z którym – na szczęście – można skutecznie walczyć.

Kołobrzeski mikroklimat, powietrze bogate w jod oraz zabiegi SPA oferowane przez nasze centrum Wellness i SPA, ułatwiają „przestawienie” organizmu na nowe, wyższe obroty. Aby zniwelować negatywne efekty związane ze zmienną i kapryśną wiosenną aurą, warto zadbać o:

  • ruch na świeżym powietrzu (spacery nad morzem to znakomite rozwiązanie)
  • prawidłową dietę (kuchnia hotelu New Skanpol zapewnia posiłki bogate w białko, mikroelementy i witaminy) – wskazówka: wiosną warto też sięgnąć po warzywa i owoce, orzechy (dostarczające między innymi witaminy E, B1 i będące źródłem kwasu foliowego i magnezu) oraz po jogurty i kefiry, bogate w naturalne probiotyki.
  • relaks (oferowane w Wellness Center kuracje zapewnią poprawę samopoczucia i kondycji skóry)

Ważne jest, by wiosną nie wymagać od siebie zbyt wiele. Dla naszych organizmów to naprawdę trudny czas – zmiana metabolizmu, wcześniej wstające i później zachodzące słońce, otoczenie „wymuszające” na nas większą aktywność. Jeśli na siłę będziemy próbować zrealizować wygórowane wymagania (często stawiane sobie… przez nas samych), pogorszymy sytuację. Pozwólmy sobie na złapanie oddechu i powitanie wiosny zgodnie z naszym własnym, wewnętrznym zegarem. Wygospodarujmy choć kilka dni dla siebie i poświęćmy je w całości na cieszenie się zmianami zachodzącymi w nas samych i otaczającym nas świecie.

Pogoda sprzyja wypoczynkowi nad morzem
Wiosna w Kołobrzegu


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER