fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Basen w Hotelu New Skanpol

Pływać każdy może!

Pływanie jest bardzo często zalecanym przez lekarzy sportem, zastanawialiście się może kiedyś, dlaczego właśnie pływanie? Co jest w nim takiego wyjątkowego? Dziś kilka słów o zaletach tego sportu, co warto zabrać na basen i nauce pływania.

 

Sport dla każdego

 

Bóle kolan czy pleców często wykluczają nas z wielu aktywności fizycznych, ale nie z pływania. Ruch w wodzie odciąża stawy, ale równocześnie wzmacnia mięśnie całego ciała. To sprawia, że w przypadku wielu wad postawy lub kontuzji, pływanie jest zalecaną metodą rehabilitacji.

 

Dodatkowo zaletą tego sportu jest to, że można go uprawiać niezależnie od wieku czy wagi. Dlatego po wcześniejszej rezerwacji terminu goście Hotelu New Skanpol mogą korzystać z aqua aerobiku dla dorosłych lub organizowanych zabaw w wodzie dla dzieci.

 

Chociaż woda odciąża nasz aparat ruchu, nadal pływanie jest aktywnością, która spala bardzo dużo kalorii. Nie zapominajcie o odpowiednim nawodnieniu po treningu na basenie. Więcej o zaletach tego sportu przeczytacie w jednym z naszych poprzednich artykułów. 

 

 

Nauka pływania

 

Nauczyć się pływać można w każdym wieku. Jeżeli nie potrafimy lub nie pływamy idealnie, nie powinno być to powodem do wstydu. Warto przełamać się i pod okiem profesjonalisty udoskonalić swoje umiejętności. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i bez pośpiechu, z wodą należy się oswoić. W ofercie specjalnej, po uprzedniej rezerwacji możliwa jest organizacja lekcji pływania w naszym Aqua Center, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.Co zabrać ze sobą na basen?

 

Zapewne już pakując walizkę, zastanawiacie się, co wziąć ze sobą na basen. Oto kilka podstawowych propozycji:

 

Obowiązkowy jest oczywiście wygodny strój kąpielowy – w przypadku pań, pamiętajmy, że na basenie lepiej mieć ze sobą strój jednoczęściowy.

 

Klapki — zarówno dla naszego komfortu, jak i higieny pamiętajmy o klapkach na basen.

 

Ręczniki — o te nie musicie się obawiać, w hotelu dostarczymy je każdemu z gości.

 

Czepek i gogle do pływania — pozwolą bez problemów i komfortowo cieszyć się czasem spędzonym w wodzie.

 

Kosmetyki pod prysznic — zmyjemy nimi resztki chloru z basenowej wody.

Zaręczyny nad morzem
Wieczorem w Kołobrzegu


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER