ZADZWOŃ REZERWUJ GPS

Pięć powodów dlaczego warto wybrać się jesienią nad morze

Wypoczynek nad morzem często kojarzony jest wyłącznie z latem i wakacjami. Bez wątpienia warunki do plażowania i zażywania morskich kąpieli w tym okresie są idealne. Jednak nadbałtyckie miejscowości mają wiele do zaoferowania również poza sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze jesienią?

Przede wszystkim, niższe ceny! W okresie jesiennym znalezienie wymarzonego miejsca noclegowego jest dużo prostsze dzięki niższym cenom. Ponadto, często ceny parkingów, posiłków czy lokalnych atrakcji również maleją.

Za korzyściami jesiennych wypadów przemawia także fakt, że unikniemy wówczas tłumów turystów. Brak kolejek w restauracjach i kawiarniach, zdjęcia z molo, na których nikt oprócz nas nie stoi w kadrze oraz kilometry pustych plaż – to gwarancja wyciszenia, relaksu i pełnego odprężenia, którym towarzyszyć będzie jedynie szum fal.

W czasie jesieni w powietrzu obecna jest największa ilość jodu, mającego zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Wdychanie tego pierwiastka zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na problemy z tarczycą. Ponadto zapobiega on chorobom układu nerwowego i mięśniowego. Ale to nie wszystko! Nadmorskie powietrze zawiera wapń oraz magnez, które pozytywnie wpływają na układ oddechowy. Pamiętajmy, że zmiana klimatu ma także duże znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego.

Gdy temperatury za oknem są nieco niższe, uprawianie aktywności na świeżym powietrzu staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Pobyt nad Morzem Bałtyckim sprzyja spacerom, joggingowi czy wycieczkom rowerowym nadmorskimi trasami. Warto też odwiedzić lasy, których w okolicach kurortów nie brakuje.

Z myślą o zmiennych warunkach pogodowych Hotel New Skanpol oferuje szereg dodatkowych usług, a wśród nich m.in. Aqua Center z basenem, suchą sauną, łaźnią parową oraz jacuzzi, salę fitness czy SKANPOL Beauty SPA Wellness.

Do zobaczenia jesienią w Kołobrzegu!

Kołobrzeg — idealne miejsce na romantyczny weekend we dwoje
Za co hotele dostają gwiazdki?


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER