fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
co przywieźć z kołobrzegu

Oryginalne pamiątki z Kołobrzegu

Pamiątki — to nieodłączny element każdego wyjazdu. Może być to drobny upominek dla bliskich lub coś, co będzie przypominało nam miło spędzony czas. Wśród najpopularniejszych propozycji w niemal każdym nadmorskim kurorcie możemy wymienić magnesy, figurki i rękodzieło z bursztynu. Choć z pewnością znajdują wielu entuzjastów, warto rozważyć również inne możliwości, jakie oferuje Kołobrzeg. Co więc warto przywieźć ze sobą z urlopu?

Kosmetyki z borowiną i nie tylko

Jako jeden z najstarszych kurortów Kołobrzeg słynie z licznych bogactw naturalnych, takich jak borowina, która wykorzystywana jest w zabiegach oraz do produkcji lokalnych kosmetyków. Specjalistyczne produkty do pielęgnacji można zakupić w naszym Wellness Center, w ofercie znajdziemy:

– kremy do twarzy

– pilingi do ciała

– kremy do rąk i stóp

– maski i żele do twarzy i szyi

– odprężające sole

Więcej o lokalnych produktach kosmetycznych, możecie przeczytać w naszym poprzednim wpisie: https://newskanpol.pl/naturalne-i-lokalne/

 

Ogórki kołobrzeskie


Solanka kołobrzeska jest wykorzystywana nie tylko do zabiegów pielęgnacyjnych, ale również do produkcji słynnych ogórków, które zostały wpisane na listę produktów regionalnych. Kupno słoika dla bliskich w ramach pamiątki będzie ciekawym i smacznym pomysłem.

 

Lokalne alkohole

Z lokalnych produktów warto wymienić również kilka trunków. Pamiątkę możecie również przywieźć z lokalnego browaru. Colberg to miejska fabryka piwa znajdująca się w zabytkowej wieży ciśnień. Pamiątka w postaci jednego z kraftowych piw z pewnością ucieszy każdego amatora chmielnych napoi. Innym wartym uwagi trunkiem jest gorzałka kołobrzeska. Więcej na ich temat możecie przeczytać tutaj: https://newskanpol.pl/na-zdrowie/


Muszle z plaży

Szczególnie podczas podróży z dziećmi z pewnością zdarzyło się Wam zbierać muszle lub kamyczki z plaży. Dobrą zabawą dla malucha będzie pomalowanie i ozdobienie swoich zdobyczy. Do takiego dzieła sztuki można np. podkleić magnes z drugiej strony i udekorować nimi domową lodówkę, aby przypominała rodzinie o mile spędzonym czasie.

Ryba z Bałtyku

W naszym zestawieniu nie sposób pominąć skarbów prosto z Bałtyku! Doskonałe wędzone czy marynowane ryby znajdziemy w wielu straganach w mieście. Co prawda taka pamiątka nie zostanie z Wami na całe życie, ale bezsprzecznie będzie bardzo smaczna! 🙂 

Oczywiście liczne sklepy dają nam nieskończenie wiele propozycji. Nie musicie się ograniczać, z pewnością znajdziecie idealną, wakacyjną pamiątkę.

Odpoczynek w skandynawskim stylu


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER