fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Wypoczynek w hotelu

Odpoczynek w skandynawskim stylu

Jak sama nazwa wskazuje Hotel New Skanpol jest powiązany ze Skandynawią. Nic dziwnego bowiem, warto czerpać inspirację od jednych z najszczęśliwszych ludzi na świecie, zwłaszcza w kwestii wypoczynku. Czego możemy się nauczyć od potomków wikingów? Dowiecie się, czytając poniższy artykuł.

Hygge i Lagom

Mówiąc o wypoczynku i Skandynawach warto przybliżyć sobie dwa, bardzo ważne słowa.

Duńskie Hygge to określenie na osiągnięcie wewnętrznego komfortu. Tak więc w szerokim pojęciu tego słowa możemy również interpretować je jako wygodę, bezpieczeństwo, przyjemność, błogość. To sztuka stwarzania wyjątkowej atmosfery, poprzez np. zapalenie świec, przyjemne zapachy, ulubione metody relaksu. W myśl tej idei zawsze dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Gościom jak najlepsze warunki do “uprawiania” Hygge.

Jeżeli chodzi o szwedzkie Lagom, jest to słowo, które doskonale wpisuje się w urlopowy słownik. Oznacza ono bowiem równowagę, że coś jest “w sam raz”. Wyznając ideę Lagom, odrzucamy pośpiech, stres i skrajne emocje, a poszukujemy szczęścia harmonii. Począwszy od jedzenia, kończąc na obsłudze, staramy się by wszystko w Waszym pobycie w New Skanpolu było “w sam raz”!

Otaczaj się pięknem

Nie jest tajemnicą, iż Skandynawowie to królowie designu. Podczas wypoczynku lubimy spędzać czas w ładnym otoczeniu. Hotel New Skanpol stawia na spójną i dyskretną stylistykę podczas odnawiania kolejnych części budynku.

Aktywny wypoczynek

Urlop na sportowo to coś, co mieszkańcy Skandynawii bardzo lubią. Choć zazwyczaj wybiorą narty, w Kołobrzegu też z łatwością znajdują sobie aktywne zajęcia. Spacer, nordic walking, sporty wodne, rowery? A może pływanie w basenie lub trening w naszej salce fitness? Wybór jest ogromny!

Najszczęśliwsi ludzie na świecie

Według niektórych badań Duńczycy, Szwedzi i Norwegowie należą do czołówki najszczęśliwszych ludzi na świecie. Co jest sekretem ich szczęścia? Choć ich państwa nie należą do najsłoneczniejszych, potrafią doceniać każdy promyczek i szczerze się nim cieszyć. Co więcej, cenią sobie dobrą kuchnię, koniecznie z dobrze dobranym trunkiem.

Chcąc brać przykład ze Skandynawa i mieć gwarancję udanego urlopu, koniecznie wybierz się do Hotelu New Skanpol w Kołobrzegu. Zadbamy, aby Wasz pobyt był czystą przyjemnością!

Oryginalne pamiątki z Kołobrzegu
Oczyszczanie wodorowe Aquametiq Hydra Prime - NOWOŚĆ w Wellness Center


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER