ZADZWOŃ REZERWUJ GPS

Niecodzienne hotele

Wybór hotelu to jeden z kluczowych punktów przy planowaniu urlopu. Przez kilka dni staje się naszym nowym domem, dlatego ważne jest, abyśmy czuli się w nim komfortowo. Dużym plusem są również dodatkowe udogodnienia, które umilają i wypełniają nam czas w okolicy. Są jednak na świecie takie obiekty, w których już sam pobyt stanowi dużą atrakcję… Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem niecodziennych hoteli!

Jules Undersea Lodge na Florydzie w Stanach Zjednoczonych to kompleks pięciu hoteli ulokowanych na dnie Szmaragdowej Zatoki. Aby dostać się do wnętrza przerobionego z laboratorium badawczego, należy wykazać się umiejętnościami nurkowania, ponieważ właz do obiektu znajduje się na głębokości ok. 6,5 metra pod powierzchnią wody.

Sun Cruise Resort w Korei Południowej położony jest na szczycie wysokiego klifu nad brzegiem Morza Wschodniego. Hotel jest w kształcie statku wycieczkowego, a zamiast pokoi na gości czekają kajuty. Na pokładzie niemal 150-metrowego obiektu znajduje się obrotowy bar, z którego można podziwiać widoki, a pobyt umila kojący dźwięk fal morskich nadawany z głośników.

Palacio de Sal w Boliwii znajduje się na skraju największego na świecie solniska Salar de Uyungi. Jedną z zasad jest zakaz lizania ścian, ponieważ podobnie jak podłogi oraz część wyposażenia, wykonane zostały z prawdziwych bloków solnych. W okolicy hotelu zamieszkują liczne gatunki flamingów, które można podziwiać.

Hotel dla ekstremalnych miłośników czworonogów? Jest i taki! Dog Bark Park Inn w amerykańskim Idaho to motel w kształcie 9-metrowego psa razy Beagle wykonanego z drewna.

Icehotel zlokalizowany jest za kołem podbiegunowym w szwedzkiej miejscowości Jukkasjärvi. Hotel pierwszy raz wybudowano w 1989 roku, wykorzystując do tego bryły lodu wyłowione z rzeki Torne. Od tego czasu wielokrotnie modyfikowano aranżacje pokojów, ponieważ w zależności od temperatury zmieniają stan skupienia. Temperatura w pokojach wynosi od -5 do -8 ℃, a na gości czekają śpiwory termalne rozłożone na łóżkach pokrytych skórami reniferów.

Montana Magica w Chile to obiekt, obok którego można przejść, w ogóle go nie zauważając. W jaki sposób? Jest w całości pokryty roślinnością chilijskiego lasu deszczowego, przypominając tym samym wioskę Hobbitów z powieści Tolkiena. Cała konstrukcja przypomina kształtem wulkan, a ekologiczne pokoje wewnątrz urządzone są głównie z wykorzystaniem drewna.

Powyższe przykłady są bardzo zaskakujące, jednak jeśli planujecie nieco bliższe podróże, zapraszamy Was do Hotelu New Skanpol, który wyróżnia się położeniem w samym sercu Kołobrzegu, doskonałą kuchnią i przyjazną obsługą. Obiekt oferuje  wiele udogodnień, dzięki którym pobyt będzie niesamowicie komfortowy i bogaty w dodatkowe atrakcje.

 

Źródło zdjęcia: www.icehotel.com

 

5 pomysłów na prezent dla podróżnika
Hotel gra rolę!


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER