fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Borowina i kryształki soli SPA

Naturalne bogactwo Kołobrzegu… w pakiecie!

Gdy dni stają się dłuższe, a słońce śmielej wygląda zza chmur, wielu z nas najchętniej wyrwałoby się od codziennych obowiązków i pognało przed siebie w poszukiwaniu pięknych, nastrajających optymistycznie krajobrazów. Nad Bałtykiem takich nie brakuje. Wystarczy kilkudniowy urlop w nadmorskiej scenerii, aby odetchnąć pełną piersią, nabrać sił do działania i napawać się widokiem majestatycznej przyrody.

Kołobrzeg to jeden z najpopularniejszych polskich i europejskich kurortów. Uzdrowisko słynie z bogactwa naturalnego, złóż torfu, solanek, źródła wody mineralnej oraz imponujących wielkością obszarów zieleni. To wymarzone miejsce na wiosenny wypoczynek z rodziną lub pobyt kuracyjny.

Borowinowy skarb z głębi ziemi

Pozyskiwana tutaj borowina posiada liczne właściwości prozdrowotne i pielęgnacyjne. Od lat jest z powodzeniem wykorzystywana do leczenia chorób reumatycznych i schorzeń narządów ruchu. W strefie SPA hotelu New Skanpol wykonywane są profesjonalne zabiegi z użyciem tego cennego surowca.

Nasi goście mogą zafundować sobie relaksującą kąpiel borowinową, która wspomaga leczenie chorób reumatycznych i wszelkich dolegliwości kobiecych, a także działa kojąco na układ nerwowy. Okłady z borowiny zaleca się stosować na obolałe mięśnie, stłuczenia, złamania i zwichnięcia. Co więcej, borowina działa ujędrniająco, antycellulitowo i wspomaga redukcję zmarszczek. Zabiegi borowinowe to gotowa recepta na piękny i młody wygląd!

Kołobrzeskie solanki

Na Wyspie Solnej znajduje się źródło solankowe. Jak podają źródła historyczne, w VII wieku istniała tu osada, której mieszkańcy parali się warzeniem soli. Produkcji zaprzestano, ponieważ była nieopłacalna, jednak od XIX wieku solanki zaczęły spełniać zupełnie inne zadanie. Odkryto ich zbawienny wpływ na zdrowie i zaczęto wykorzystywać do zabiegów leczniczych.

W ofercie naszego Wellness Center znaleźć można kąpiele solankowe, które poprawiają ukrwienie skóry, wzmagają przemianę materii i korzystnie wpływają na układ nerwowy. Wskazaniem do zabiegów solankowych są choroby górnych dróg oddechowych i zatok, spadek odporności, niektóre schorzenia o charakterze dermatologicznym, a także alergie i otyłość.

Aby móc skorzystać z wszelkich dobrodziejstw natury w postaci zabiegów borowinowych i solankowych, wystarczy przyjechać do hotelu New Skanpol na wiosenny wypoczynek. Wiosenny okres od marca do czerwca, to idealny czas na relaksujący urlop, z piękną kołobrzeską przyrodą w tle.

Przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety pobytowe:

  1. Weekend Majowy, od 1.05 do 5.05 2019 r. – szczegóły oferty: https://newskanpol.pl/pakiety/majowka-w-kolobrzegu/

  2. Tydzień nad morzem dla całej rodziny, do 30.04.2019 r. oraz od 1.10 do 30.12.2019 r. – szczegóły: https://newskanpol.pl/pakiety/tydzien-nad-morzem/

  3. Weekend nad morzem, do 30.06.2019 r. – szczegóły: https://newskanpol.pl/pakiety/weekend-nad-morzem/

  4. Pakiet „Kuracja”, do 30.06.2019 r. oraz od 1.09 do 30.12.2019 r. – szczegóły: https://newskanpol.pl/pakiety/kuracja/

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące poszczególnych pakietów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

powrót do bloga

Wakacje nad Bałtykiem
Stałe atrakcje Kołobrzegu wiosną


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER