ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Kobieta na rowerze

Korzyści odwiedzenia Kołobrzegu wiosną

Dlaczego warto nas odwiedzić? Powodów jest sporo!

 • Kołobrzeg jest jednym z najatrakcyjniejszych kurortów nadbałtyckich
 • wieloletnia tradycja i bogata historia miasta przyciąga turystów z całej Europy i nie tylko
 • dogodne połączenie z zachodnią Polską i Trójmiastem
 • piękna starówka z mnóstwem przytulnych kawiarenek i eleganckich restauracji
 • unikatowe zabytki i pomniki przyrody
 • nadmorska promenada i ponad 220 metrowe molo
 • Bornholm o „rzut beretem”
 • Ekopark, który właśnie budzi się z zimowego letargu 🙂
 • morski aerozol, który ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie – zwłaszcza wiosną!
 • możliwość zrelaksowania się i odjęcia sobie paru lat w naszym Wellness Center
 • możliwość uczestnictwa w rejsach wędkarskich

A co poza tym?

Wiosna dla aktywnych

Coraz dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, że chętniej podejmujemy aktywność fizyczną zarówno dla poprawy kondycji fizycznej, jak i dla lepszego samopoczucia. W Kołobrzegu znajdą Państwo sporo okazji do aktywnego wypoczynku. Do najpopularniejszych należą sporty wodne, w tym kitesurfing oraz kajakarstwo. Dzięki pięknie usytuowanym szlakom turystycznym amatorzy pieszych wędrówek również nie będą zawiedzeni. Ponadto Goście hotelu New Skanpol mogą bez ograniczeń korzystać z salki fitness oraz nowo otwartego kompleksu basenowego Aqua Center.

Wiosna w Kołobrzegu to nowa dawka wydarzeń kulturalnych!

Do 19 kwietnia w Muzeum Oręża Polskiego trwa wystawa „Po Bitwie – Turcja, Gallipoli”. Wystawa ma upamiętniać kampanię na Półwyspie Gallipoli podczas I wojny światowej. Odwiedzenie Muzeum w tym czasie może być jedyną okazją do obejrzenia niezwykłych materiałów filmowych i zdjęciowych z pierwszej polskiej wyprawy na Półwysep Gallipoli, która odbyła się w 2011 r. Kierownikiem naukowym wyprawy był dr Piotr Nykiel z Katedry Turkologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestnicy ekspedycji dotarli do wraków w rejonie półwyspu. Dokumentacja z wyprawy zawiera także zdjęcia wykonane pod wodą z miejsc, do których nie mają dostępu zwykli turyści. Ponadto w trakcie wystawy będzie można obejrzeć część zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Do 10 kwietnia w holu Regionalnego Centrum Kultury trwać będzie wystawa fotografii „Paris” Timma i Elżbiety Stütz. Timm  Stütz zainspirowany twórczością Henri Cartier-Bressona oraz czarno-białą fotografią prezentuje współczesny aspekt wielkich miast takich jak Peru, Rzym, Drezno czy właśnie Paryż. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Elżbieta  Stütz to pisarka, autorka oraz uczestniczka wielu wystaw fotograficznych w Europie, Kanadzie oraz Malezji.

Od 20.03. do 25.04.2015 r. w Galerii Sztuki Współczesnej ma miejsce wystawa Grupy Apellesa do której należy Ida Łotocka – Huelle, Krzysztof Izdebski, Dariusz Kaleta, i Marcin Kołpanowicz; członkiem honorowym grupy jest pisarz Paweł Huelle. Twórczość Grupy Apellesa skupia się na tradycji malarstwa europejskiego nieodłącznie związanego z bogatą kulturą Europy.

Kuchenny zawrót głowy

W kwietniu Kołobrzeg odwiedzi szef kuchni i krytyk kulinarny Kurt Scheller, znany m.in. z programu Masterchef. Będzie gościem specjalnym VI Giełdy Gastronomicznej, która odbędzie się w dniach 10-11. kwietnia. W programie imprezy przewidziano prezentacje najnowszych rozwiązań technologicznych w branży kulinarnej, pokaz sprzętów gastronomicznych, szkolenia pod okiem Ekspertów Kulinarnych, wykłady z zakresu obecnych trendów w kuchni europejskiej i światowej, oraz wiele innych atrakcji. Giełda została objęta patronatem Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego oraz Miasta Kołobrzeg.

Nie zwlekajmy i już dziś zaplanujmy wiosenny pobyt w Kołobrzegu! Zadzwoń, żeby zarezerwować miejsce w naszym hotelu New Skanpol: +48 94 71 12910

 

powrót do bloga

Wyjątkowa majówka w Kołobrzegu
Wielkanoc nad morzem 2015


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER