ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Rejs statkiem

Kołobrzeg dla aktywnych

Wakacje nad morzem to idealna okazja by spędzić czas z bliskimi, odprężyć się na plaży, nacieszyć słońcem, wreszcie doczytać odłożoną w ferworze obowiązków książkę. Hotel New Skanpol to najbardziej rozpoznawalny hotel nad morzem, który umożliwia Gościom zapoznanie się z bogatą ofertą turystyczną Kołobrzegu.

Nie tylko „plażowanie”

Goście przybywający nad Bałtyk coraz częściej wybierają aktywne formy wypoczynku. A opcji jest wiele! Oto kilka z nich:

  • Rejsy z Kołobrzeską Żeglugą Pasażerską na Bornholm – rejsy na duńską wyspę położoną 100 km na północ od wybrzeża Polski. Zróżnicowany krajobraz przyciąga swym urokiem tysiące turystów niezależnie od pory roku. Dobrze oznakowane szlaki sprzyjają pieszym wycieczkom po malowniczych zakamarkach wyspy. Dużą popularnością cieszy się windsurfing, kitesurfing oraz nurkowanie. Bornholm to istny raj dla wędkarzy, którzy mogą wziąć udział w sezonowych połowach ryb łososiowatych. Ponadto wyspa słynie z pól golfowych, gdyż Duńczycy uwielbiają ten rodzaj sportu. Można wypożyczyć kompletny sprzęt golfowy i sprawdzić swoje umiejętności na polu o określonym poziomie trudności.
  • Rejsy na Christianso i Frederikso – wyspy należące do archipelagu Ertholmene, położonego ok. 10 Mm od Bornholmu. Te dziewicze tereny przyciągają turystów swą niepowtarzalną, tajemniczą aurą.
  • Wyprawy na połowy wędkarskie zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Wygodne, dobrze wyposażone kutry rybackie zabierają wędkarzy na łowiska Bałtyku w obrębie piętnastomilowej strefy nad Kołobrzegiem, a także na Parsęta – rzekę Pobrzeży Południowobałtyckich bogatą w trocie.
  • Nurkowanie na Bornholmie dla doświadczonych oraz początkujących płetwonurków. Jest to jedyna okazja by obejrzeć z bliska zatopiony rosyjski okręt podwodny odnaleziony w 1989 r. Inne ciekawe miejsca do nurkowania to m.in. groty w Hammerknude, Port Hulle oraz Port Bølshavn.

Nie trzeba jednak wybierać się aż na Bornholm, by przeżyć niezapomnianą przygodę!

  • Szkolenia Morskie organizowane przez Ośrodek Szkolenia Morskiego LIBRA – m.in. kurs sternika motorowodnego, ratownika morskiego oraz kurs radiowy SRC.
  • Czynny wypoczynek w parku linowym znajdującym się przy Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Park obejmuje trzy trasy o różnym stopniu trudności. Jest to doskonała forma aktywnej zabawy dla całej rodziny. Najwyższej jakości sprzęt oraz opieka instruktorów gwarantuje pełne bezpieczeństwo.
  • Największe miasteczko rozrywki „Dziki Zachód” w Kołobrzegu – Zieleniewie. To niespotykane miejsce zapewnia wyśmienitą zabawę dla każdego. W tym wyjątkowym parku rozrywki znajdziemy wioskę indiańską, Western City, plac zabaw, trampoliny, karuzele, strzelnicę, Zoo i wiele innych atrakcji. „Dziki Zachód” oferuje ponadto naukę jazdy konnej, różnego typu imprezy integracyjne, pikniki, biesiady oraz ogniska.
  • Centrum atrakcji wojskowych BASTION gdzie możemy przejechać się po poligonie czołgiem, samochodami pancernymi, amfibią na gąsienicach czy transporterami opancerzonymi. Oprócz tego na strzelnicy możemy postrzelać z karabinka pneumatycznego czy też samemu sprawdzić jak działa wykrywacz metali oraz min.
  • Zwiedzanie jedynych w Polsce Ogrodów Tematycznych Hortulus Dobrzyca. Jest to kompozycja 28 ogrodów m.in.: japońskiego, francuskiego, angielskiego, ogrodu zmysłów, wiejskiego, egzotycznego, śródziemnomorskiego. Na terenie centrum ogrodniczego znajduje się Szkółka Roślin Ozdobnych, market „Ogród i Galeria”, Sklep Hortulus i caffebar „Barwinek”. Możemy tutaj zakupić różnego rodzaju rośliny, drzewka, krzewy, byliny, nasiona oraz inne artykuły ogrodnicze i dekoracyjne.
  • Piesze szlaki turystyczne, trasy rowerowe i szlaki wodne (kajakowe) po rzece Parsącie – m.in. szlak do najstarszych polskich dębów, z Kołobrzegu do Wrzosowa, wokół Stramnicy, wycieczka wokół gminy Dygowo, szlak pieszy przez krainę Parsąty.

Warto dobrze spożytkować szczególny czas wiosennej i letniej beztroski – i wybrać coś dla siebie oraz swych bliskich z obszernej oferty turystycznej Kołobrzegu. Pamiętajmy: uprawiając aktywną turystykę również odpoczywamy! Co więcej, Hotel New Skanpol przygotował szereg atrakcyjnych zniżek i promocji dla Gości pragnących spędzić swój urlop – czynnie!

 

powrót do bloga

Dlaczego warto wybrać się właśnie do Kołobrzegu?
Majówka nad morzem - to jest to!


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER