fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Pakowanie bagażu na urlop

Kilka słów o sztuce pakowania bagażu

Dni stają się coraz cieplejsze i dłuższe – to dla wielu z nas zwiastun pierwszych wiosennych wyjazdów wypoczynkowych. Bez względu na to, czy planujemy dwutygodniowe wakacje w nadmorskim kurorcie, czy kilkudniowy pobyt z przyjaciółmi, warto zgłębić tajniki efektywnego pakowania bagażu podróżnego.

Oto kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym pakowanie stanie się czynnością przyjemną i nie zajmie dużo czasu:

1. Wybór bagażu

Wielka walizka wbrew pozorom nie ułatwi nam pakowania. Im większa torba czy plecak, tym większe ryzyko, że weźmiemy masę zbędnych rzeczy. Dlatego przy wyborze rodzaju i wielkości bagażu pamiętajmy, żeby kupić walizkę rozmiar mniejszą, niż wcześniej planowaliśmy.

2. Lista niezbędnych rzeczy

Wydawać by się mogło, że szykując się na kilkutygodniowy urlop mamy odgórne przyzwolenie na spakowanie niemal wszystkiego, co wpadnie nam w ręce. Tym sposobem w walizce ląduje piąta para butów, termoloki i niezliczona ilość mało wygodnych ubrań, których zapewne nawet nie wyciągniemy. Bagaż pęka w szwach, a nam zostało mieć nadzieję, że nie zajdzie konieczność otwarcia torby w trakcie podróży. Zatem warto wcześniej przygotować sobie listę niezbędnych rzeczy do spakowania i konsekwentnie się jej trzymać.

3. Zestawy ubrań zamiast pojedynczych elementów garderoby

Ubrania przed spakowaniem dobrze jest układać zestawami. Po pierwsze, łatwiej będzie nam odrzucić rzeczy, które zupełnie nie pasują do reszty, a po drugie, będziemy mieli gotowe zestawy ubraniowe na każdy dzień.

Ważna wskazówka: podczas urlopu powinniśmy czuć się komfortowo i swobodnie, dlatego zabierajmy ze sobą te ubrania, które sprawdzają się na co dzień. Niepraktyczne sukienki i niewygodne buty zostawmy w domu. Ograniczmy ilość dodatków – wybierzmy taką biżuterię czy galanterię, która będzie pasować do większości zestawów ubraniowych.

4. Rozważnie i ekonomicznie

Wyjazd nad morze to dla wielu z nas świetna okazja do zakupów. Podekscytowani przeglądamy sklepowe wieszaki w poszukiwaniu nowego bikini, spodenek, topów, klapek, kapeluszy i innych przedmiotów bez których – naszym zdaniem – nie można się obejść na plaży. Istnieje jednak duże ryzyko, że wiele z tych rzeczy nie spełni swojego zadania. Nierozchodzone buty i w pośpiechu dobrany strój kąpielowy potrafią zepsuć najlepsze wakacje. Dlatego róbmy zakupy z rozwagą i dwa razy przemyślmy, czego naprawdę nam potrzeba.

5. Im mniej, tym lepiej

Ograniczmy ilość zabieranych ze sobą kosmetyków. Produkty z filtrem UV to „must have” każdych wakacji nad morzem, ale kilka rodzajów odżywek do włosów już niekoniecznie. Warto również zaopatrzyć się w miniaturowe wersje kosmetyków, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo miejsca w walizce.

Na koniec kilka przydatnych sztuczek:

  • ubrania zwinięte w rulon zajmą mniej miejsca niż poskładane (ten film może okazać się przydatny https://www.youtube.com/watch?v=JxJHe8VfI1c
  • zwróćmy uwagę na skład ubrań – unikajmy tkanin łatwo mnących się oraz tych z dużą domieszką poliestru
  • zaoszczędzimy trochę miejsca zamykając kosmetyki i drobne przedmioty w próżniowych torebkach
  • coraz więcej osób korzysta z czytników e-booków – dzięki nim nie trzeba taszczyć ciężkich książek na plażę.

powrót do bloga

Na dobry początek lata
Szybko i wygodnie - Pendolino nad morze!


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER