fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS

Kiedy na wakacje?

Im bliżej do wakacji, tym intensywniej zastanawiamy się nad tym, jaki termin będzie najlepszy, by zrobić sobie wolne. W ciągu całego lata jest kilka szczególnych okazji sprzyjających dłuższemu wypoczynkowi. Jaka jest zatem najlepsza pora na wyjazd? Czy wakacje przed wakacjami to dobry pomysł?

 

Choć automatycznie i intuicyjnie na myśl o słowie „wakacje” pojawia nam się obraz niczym z egzotycznych, rajskich wojaży, to należy pamiętać, że klimat również w naszym kraju zdecydowanie sprzyja letnim podróżom. Czerwiec, lipiec i sierpień to najgorętsze polskie miesiące, dlatego warto rozważyć spędzenie ich nad polskim morzem. 

 

Jeszcze zanim uczniowie usłyszą w swoich szkołach ostatni dzwonek, czerwiec daje okazję na dziewięć dni wakacji przy zaledwie czterech dniach urlopu od pracy. Ci, którzy wolą wziąć tylko jeden dzień urlopu również będą zadowoleni – wolne w piątek pozwoli cieszyć się czterodniowym długim weekendem. Wszystko za sprawą Bożego Ciała – święta przypadającego w tym roku 16 czerwca. To dobry termin dla tych, którzy są stęsknieni letniego odpoczynku. Oprócz korzystnego ustawienia kartek w kalendarzu oraz mniej obleganych niż w sezonie wysokim miejsc, do wcześniejszego wypoczynku zachęca również specjalny pakiet „Tydzień nad morzem” przygotowany przez nasz hotel, który umożliwia spędzenie czerwcowego urlopu w korzystnej cenie. 

 

Terminem nader oczywistym na wakacje są miesiące lipiec i sierpień. Pogoda jest wtedy najpewniejsza, termometry wskazują wtedy co najmniej dwadzieścia kilka stopni, a to ucieszy każdego, kto lubi wygrzewać się w promieniach słońca. Serce sezonu wysokiego pozwoli doświadczyć wszystkich atrakcji, jakie oferuje miejsce, w którym przebywamy, natomiast należy liczyć się wtedy z nieco większym niż np. w maju czy w czerwcu ruchem.

 

Wakacje są zawsze dobrym pomysłem – niezależnie od miesiąca czy pory roku. Pamiętajmy, że najpiękniejsze wspomnienia przyniosą te, które są dopasowane do naszych potrzeb: zarówno w kwestii wyboru miejsca, sposobu spędzania czasu, jak i dyspozycji czasowej. Każdy taki wyjazd to możliwość, by głęboko odpocząć, a także pozwolić sobie zainspirować się nowemu otoczeniu, ludziom i możliwościom.

 

 

Urlop bez stresu
Boże Narodzenie "na luzie"


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER