fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Para na nadmorskich wydmach

Jesienny pobyt w Kołobrzegu

Od kilku dobrych lat znacznie szersze grono turystów przybywa nad morze jesienią. Dlaczego akurat ta pora sprzyja wyjazdom wypoczynkowym? Po pierwsze, na plażach nie ma już takich tłumów, jak w lipcu czy sierpniu. Po drugie, jesienne wieczory sprzyjają wyciszeniu, pozwalają zrelaksować się z kubkiem herbaty i zapomnieć o codziennych problemach. Ponadto pobyt nad morzem o tej porze roku jest bardziej przystępny cenowo.

Jesienią Bałtyk prezentuje się wyjątkowo majestatycznie. Kąpiel w morzu można z powodzeniem zastąpić długimi spacerami wzdłuż brzegu. Będzie to również doskonała okazja do obserwacji, jak zmienia się nadmorski krajobraz.

Jesienna aktywność

Właśnie jesienią wiele osób decyduje się na wzmożoną aktywność fizyczną. Wbrew pozorom latem znacznie trudniej jest wytrwać w regularnym uprawianiu sportu (liczne wyjazdy, nadmiar pracy, czy choćby tegoroczne upały, które uniemożliwiały dłuższe ćwiczenia na zewnątrz).

Zatem niech obecna jesień będzie początkiem nowych wyzwań. W trakcie pobytu w hotelu nad morzem sprawmy sobie wycieczkę rowerową albo pieszą. Do wyboru jest kilka szlaków:

  • czerwony – wyprawę można zacząć w lasku niedaleko Szkoły Morskiej; szlak biegnie nieopodal portu rybackiego Barka, przystani jachtowej ZHP, zabytkowej fortyfikacji (reduta Solna), aż do parku zdrojowego;
  • zielony (szlak im. Jana Frankowskiego) – rozpoczyna się przy forcie Ujście, biegnie w okolicy Bulwaru im. Marynarzy Okrętów Pogranicza oraz Muzeum Oręża Polskiego, aż do zabytkowego kościoła z XIII wieku w Budzistowie;
  • solny – szlak biegnie od Baszty Prochowej w Kołobrzegu do Czaplinka nad jeziorem Drawsko;
  • niezwykle malowniczy szlak wzdłuż Parsęty.
Atrakcje w październiku

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto odwiedzić Kołobrzeg jeszcze w październiku:

  • 23.10. br. – Noc Saunowa w Hotelu New Skanpol
  • 24.10 br. – Turniej Piłki Nożnej BZ WBK CUP na Hali Sportowej SP 6
  • 20.10 br. – w Kamienicy Kupieckiej przy ul. E. Gierczak 5 będzie miał miejsce wernisaż wystawy „Powrót nad Odrę i Bałtyk. Plakaty ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie”.

To tylko niektóre atrakcje jesiennego pobytu w Kołobrzegu. Warto również pamiętać o lokalnych zabytkach, które można oglądać przez cały rok. Na szczególną uwagę zasługuje także Muzeum 6 D – Maszoperia, które w unikalny sposób przedstawia historię maszopskich społeczności.

Serdecznie zapraszamy na jesienny urlop do hotelu New Skanpol!
powrót do bloga
Jesień w hotelu nad morzem
FISH SPA w Wellness Center Hotelu New Skanpol!


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER