fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Kotwica i latarnia morska Kołobrzeg

Jesienne wydarzenia kulturalne w Kołobrzegu

Złota polska jesień nad Bałtykiem zapowiada się wyjątkowo gorąco. Nie tylko z uwagi na dobrą pogodę, ale także wyjątkowe eventy, wernisaże i wydarzenia muzyczne. Nie może Was zabraknąć!

Sztuka współczesna w kilku odsłonach

Galeria Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu zaprasza na jesienne wernisaże i wystawy poświęcone m.in. twórczości Jana Wołka – cenionego artysty estradowego, malarza i kompozytora. Jego prace malarskie oglądać można do 30 listopada 2019 r.

W holu głównym Kompleksu Milenium przy ul. Łopuskiego 38 ma miejsce wystawa „Irena Szewińska. Wielka Dama sportu na fotografiach Janusza Szewińskiego”. Irena Szewińska była wybitną polską lekkoatletką, a także aktywną działaczką krajowych i międzynarodowych organizacji sportowych. Siedmiokrotnie zdobyła medal podczas igrzysk olimpijskich. W 1974 r. agencja prasowa United Press International wybrała ją najlepszą sportsmenką świata. Wystawę fotografii można oglądać do 1 grudnia 2019 r.

Eventy w kołobrzeskim RCK

Już 6 listopada br. na scenie Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta wystąpi Lech Dyblik – utalentowany aktor i pieśniarz. Podczas koncertu będzie można usłyszeć znane utwory rosyjskich bardów: Aleksandra Galicza, Jurija Wizbora, Włodzimierza Wysockiego.

Dnia 9 listopada br. zapraszamy na spektakl teatralny „Osadzeni” z udziałem Jacka Borkowskiego, Adama Marjańskiego i Moniki Dubisz. Komedia miała swą premierę w Teatrze Za Dalekim w styczniu 2019 r. i spotkała się z dużym uznaniem warszawskiej widowni.

W trasę koncertową rusza zespół Sorry Boys – ceniony przedstawiciel muzyki alternatywnej w Polsce. Tym razem Bela Komoszyńska, Tomasz Dąbrowski oraz Piotr Blak zaprezentują utwory z najnowszej płyty „Miłość”.

Spotkania z historią

W lewym skrzydle kołobrzeskiego Ratusza trwa wystawa „Historyczne Ratusze Kołobrzegu”. Niezwykłą makietę wykonaną przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicz będzie można podziwiać do lipca 2020 r. Warto również zajrzeć do lokalnego muzeum Patria Colbergiensis w podziemiach Ratusza, współtworzonego przez prawdziwych pasjonatów historii, którzy chętnie dzielą się wiedzą i udostępniają zwiedzającym unikalne materiały dotyczące historii Kołobrzegu.

Spotkanie autorskie z jedzeniem w tle

Lubicie podróże, historię i dobre jedzenie? Mamy dla Was znakomitą wiadomość! Już 24 października br. o godz. 20.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu odbędzie się spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem – dziennikarzem, krytykiem kulinarnym i autorem wielu książek (m.in. Dalmacja. Książka kucharska, Smak łowi Makłowicz przez cztery pory roku, Fuzja smaków, Smak Węgier). Motto przewodnie spotkania brzmi: „życie jest zbyt krótkie, by czytać dobre książki, należy czytać wyłącznie bardzo dobre”.

Szczegółowe kalendarium kołobrzeskich imprez kulturalnych i sportowych znaleźć można na http://www.kolobrzeg.pl/kalendarz-imprez.

powrót do bloga

Regeneracja przed świętami – sposób na przedświąteczne przemęczenie
Jesienny urlop we dwoje


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER