fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS

Jak dostać się do Kołobrzegu?

Zbliża się sezon urlopowy, zapewne przez myśl przenikają pierwsze wakacyjne plany. Naszą urlopową destynację wybieramy ze wzgląd na kilka czynników: atrakcyjność miejsca, cenę oraz… dojazd. Jeżeli zabieracie się za planowanie wypoczynku, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.


Kołobrzeg wyjątkowe miasto

Jedno z największych miast na pomorzu zachodnim, a zarazem spokojne uzdrowisko z malowniczymi kąpieliskami morskimi. Wartą uwagi jest zabudowa w Kołobrzegu, znajduje się tu wiele pięknych budynków, których wiek sięga nawet okresu średniowiecza! Co ciekawe to też funkcjonujące od setek lat uzdrowisko, a to za sprawą występującej tu solanki i borowiny. Ponadto można głęboko odetchnąć świeżym powietrzem z drogocennym jodem. Nie trudno się dziwić, że zjeżdżają się do niego turyści z całej polski, a także zza granicy! Jak jednak dostać się do tego pięknego miasta?

Pociąg

Ekonomicznym rozwiązaniem jest podróż pociągiem. Kołobrzeg jest doskonale skomunikowanym kolejowo miastem. Bezpośrednie połączenia znajdziemy tu do wielu dużych miast między innymi Krakowa, Warszawy, Poznania, Olsztyna, trójmiasta. Ceny w zależności od wybranej trasy i standardu oscylują w granicy kilkudziesięciu złotych. Dworzec kolejowy zlokalizowany jest w samym centrum miasta tuż obok Hotelu New Skanpol. Bez auta poruszanie się po Kołobrzegu nie jest problematyczne, wszędzie stosunkowo szybko dostaniemy się na pieszo, wypożyczając rower lub elektryczną hulajnogę.

Auto

Osoby podróżujące z dziećmi najczęściej wybiorą auto jako środek transportu ze względu na ich komfort… i ilość bagażu. Dojazd do Kołobrzegu jest bardzo przystępny. Przy Hotelu New Skanpol znajdziecie parking, dzięki czemu pozostawicie swój pojazd w bezpiecznym miejscu.


Autobus

Funkcjonuje wiele połączeń do nawet odległych miast jak Warszawa, Toruń czy też Zakopane! Rezerwując wcześniej bilet, np. przez internet możemy sporo oszczędzić. Do Kołobrzegu dojedziemy między innymi dzięki przewoźnikom z Białegostoku, Łodzi, czy też Koszalina. Z Kołobrzegu dotrzemy takim połączeniem również do Berlina.

Samolot

 

Podróżując z dalszych zakątków kraju, lub zza granicy można skorzystać z połączeń lotniczych! Najbliższe lotnisko Szczecin-Goleniów przyjmuje loty między innymi z Krakowa i Warszawy. Do Kołobrzegu dotrzemy z lotniska dzięki bezpośrednim połączeniom kolejowym albo busom.

Hotel New Skanpol również może zapewnić transfer z lotniska w cenie 100 zł/os. (150 zł przy transferze tylko 1 osoby). W sprawie uzgodnienia szczegółów zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z recepcją.

Polskie plaże dla każdego.
Urlop nad Bałtykiem – idealne wakacje dla alergików


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER