fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Roześmiane dziewczynki

Imprezy 2014 w Kołobrzegu – sezon letni

Sezon letni w Kołobrzegu obfituje w wiele niezapomnianych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Już 30-ego maja w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury odbędzie się  recital Mariana Opani „Moje fascynacje”. Artysta odnalazł inspiracje w twórczości takich postaci jak: Jacques Brell, Marian Hemar, Włodzimierz Wysocki, Wojciech Młynarski, a także Antoni Słonimski oraz Marcin Wolski. Recital piosenek zostanie połączony z kultowymi monologami kabaretowymi.

Natomiast 31-ego maja w sali widowiskowej RCK będzie miał miejsce koncert okolicznościowy z okazji Dnia Pioniera. Święto to upamiętnia wydarzenia z ostatniego dnia maja 1945 roku, kiedy to władze radzieckie przekazały polskiej administracji Kołobrzegu zarządzanie miastem. Członkowie Klubu Pioniera przyczynili się do szybkiego rozwoju „perły Bałtyku” w okresie powojennym. W programie imprezy znalazł się m.in. mini-recital chóru „Pionier”, a także ulubione utwory pionierskiego pokolenia.

Dzień Dziecka w Kołobrzegu

W niedzielę 1 czerwca na scenie plenerowej mieszkańcy miasta świętować będą Dzień Dziecka.

Wystawione zostaną dwa spektakle teatralne:

  • o godz. 11.00 „Ambaras w bajkowym lesie” w reż. Jolanty Wójcik-Oszmaniec;
  • o godz. 13.00 komedia rodzinna w reż. Małgorzaty Kamińskiej-Sobczyk zatytułowana „Igraszki z bajką” w wykonaniu Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert „Majol”.

W stronę sztuki

Do 7-ego czerwca w Galerii Sztuki Współczesnej trwać będzie wystawa Jerzego Zegarlińskiego pt. „Precz z heterofobią, czyli wypędzenie z raju”. Warto skorzystać z okazji i bliżej przyjrzeć się twórczości tego niekonwencjonalnego artysty, archeologa i fotografika.

Od 26-ego czerwca do 20-ego lipca odbędzie się XIX Regionalny Przegląd Twórczości Nieprofesjonalnej Kołobrzeg’ 2014. Jego celem jest propagowanie sztuki ludowej oraz dziedzictwa materialnego o charakterze lokalnym (malarstwo, tkanina artystyczna, koronki, haft, rękodzieło).

Wydarzenia sportowe

6-ego czerwca o godz. 18.00 na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie rozpocznie się Ultramaraton i Rajd Pieszy. Uczestnicy pokonają dystans 151 km biegiem lub marszem, w czasie nieprzekraczającym 48 h. Trasa prowadzić będzie przez Wielgowo, Dąbrowicę ,Swojcino, Redło, Krasnołękę, Długołękę, Lestkowo, Boguszyce, Brojce, Strzykocin, Przećmino, Korzystno, z metą w Kołobrzegu przy ul. Kasprowicza 17 (Sanatorium SAN).

Ponadto Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Bicykl organizuje VIII Kołobrzeski Maraton Rowerowy oraz II Kołobrzeski Maraton Rodzinny. Start imprezy planowany jest na 8 sierpnia. Proponowane trasy do pokonania: MINI-90 km; MEGA-166 km; GIGA-243 km; dystans rodzinny- 35 km. 10 sierpnia nastąpi wręczenie nagród i medali na boisku MOSIR.

Spotkania z muzyką

21-ego czerwca  rozpocznie się IV Regionalny Przegląd Zespołów Rockowych RoCK Festiwal organizowany przez Regionalne Centrum Kultury.  Nagrodą jest możliwość wystąpienia zwycięskiej kapeli na  RoCK Festiwalu w dniu 23.08.2014.

A już 6-ego czerwca w sali widowiskowej RCK będzie miał miejsce wyjątkowy koncert muzyki włoskiej. W programie „Dolce vita” znajdą się najpopularniejsze utwory włoskie i neapolitańskie w wykonaniu solisty Teatru Wielkiego w Warszawie Leszka Świdziskiego oraz solistki szczecińskiej Opery na Zamku Joanny Tylkowskiej, przy akompaniamencie Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej (pod dyrekcją Wojciecha Semerau – Siemianowskiego). Publiczność będzie miała okazję usłyszeć na żywo takie przeboje jak: „Santa Lucia” Teodoro Cottrau, „Funiculi funicula” Luigi Denza czy „O sole mio” Eduardo di Capua.

W dniach od 1-ego do 3-ego sierpnia odbędzie się V Ogólnopolski Konkurs Muzyki Jazzowej „RCK PRO JAZZ”, który stanowi integralną część festiwalu muzyki jazzowej. Organizatorem imprezy jest również RCK.

Co roku w sierpniu odbywa się także INTERFOLK czyli Międzynarodowe Spotkania z Folklorem. Podczas imprezy swoje umiejętności prezentują unikatowe zespoły folklorystyczne z całego świata. Wydarzeniu towarzyszą liczne atrakcje mające na celu zaznajomienie mieszkańców miasta i przybyłych gości z różnorodnością kulturową i etniczną.

Kołobrzeg stanowi ważny punkt na mapie Polski pod względem wydarzeń kulturalnych i sportowych. Przebywając latem nad morzem warto skorzystać z urozmaiconej oferty Regionalnego Centrum Kultury oraz kołobrzeskiego Amfiteatru. Natomiast dzięki licznym imprezom sportowym mamy możliwość aktywnego wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół.

 

powrót do bloga

Dlaczego w lipcu warto odwiedzić Kołobrzeg?
Czas pomyśleć o wakacjach nad morzem!


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER