fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Masaż w hotelu SPA

Hotel SPA nad morzem na depresję sezonową!

Depresja sezonowa nastaje wraz z szaro-burą scenerią za oknem, krótkimi dniami, chłodem i długotrwałym brakiem słońca. Przygnębienie, apatia, ospałość w połączeniu ze stresem stwarza niebezpieczną mieszankę. Zaczynamy wówczas wyolbrzymiać problemy, nie potrafimy cieszyć się z małych rzeczy, a to – w dalszej perspektywie – może prowadzić do znacznego osłabienia organizmu i podatności na choroby.

Gdy jesienna aura wysysa z nas resztki energii to znak, że czas zadbać o swoje samopoczucie. Wellness Center i SPA w hotelu New Skanpol przygotował bogatą ofertę zabiegów relaksacyjnych, które pozwolą ukoić nerwy, odprężyć się i zregenerować siły po wytężonej pracy.

Kolejna odsłona masażu

Klasyczny masaż łagodzi bóle stawów, kręgosłupa, skurcze mięśni czy bóle głowy. Mówi się także, że prawidłowo wykonany, doskonale przygotuje nas do wzmożonej aktywności umysłowej. Dzięki niemu poprawimy też krążenie! Jednocześnie różne formy masażu mają pozytywny wpływ nie tylko na naszą kondycję fizyczną, ale również na stan ducha.

Masaż o właściwościach relaksacyjnych pozwoli oderwać się od negatywnych myśli i codziennych trosk. Eliminacja napięcia nerwowego pomaga w pełni się rozluźnić.

Zabieg ten podnosi poziom tzw. „hormonów szczęścia” w organizmie, czyli substancji odpowiedzialnych za dobre samopoczucie. Endorfiny wytwarzane w mózgu oraz rdzeniu kręgowym tłumią odczuwanie bólu – zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym; a działanie „molekuł szczęścia” podczas masażu można porównać do uczucia towarzyszącego spożywaniu czekolady lub napojów wyskokowych. Idealnym dopełnieniem tego rodzaju zabiegu jest aromaterapia oraz muzykoterapia.

Szczególnie polecamy:

  • masaż klasyczny całościowy;
  • masaż aromatyczny relaksacyjny;
  • masaż klasyczny całościowy z masłem shea;
  • masaż morelowo-pomarańczowy;
  • masaż gorącymi kamieniami.

Coraz większą popularnością cieszy się ostatni z wymienionych typów masażu. Podgrzane lub schłodzone kamienie niwelują stres i napięcie nerwowe, pomagają się wyciszyć, regulują pracę systemów energetycznych – emocjonalnych i duchowych. Najczęściej stosuje się wulkaniczne kamienie bazaltowe, szmaragd, szafir, jaspis, ametyst bądź kryształ górski.

Podobne działanie odprężające ma hydromasaż, który skutecznie łagodzi stany nerwowe lub uczucie melancholii, a także niweluje bezsenność związaną ze stresem. W zależności od indywidualnych upodobań, do kąpieli dodaje się olejki eteryczne, zioła lub sole.

Sauna – leczenie ciepłem

Jest to idealne miejsce, aby zregenerować siły i poprawić samopoczucie. Regularne korzystanie z sauny łagodzi objawy depresji, nerwicy i rozdrażnienie. Eliminuje lęki oraz długotrwałe uczucie stresu. Dodatkowo fundujemy naszemu ciału kurację zdrowotną oraz zabieg kosmetyczny w jednym. Możemy wzmocnić doznania stosując olejki eteryczne lub zioła.

Krioterapia – leczenie zimnem

Powietrze w kriokomorze wynosi średnio minus 120 st. C, a sam zabieg trwa 2-3 minuty. Przeprowadzone badania potwierdzają skuteczność tej metody w walce ze stanami depresyjnymi i nerwicą. Skrajna temperatura poprawia krążenie krwi i zmniejsza napięcie mięśniowe. W trakcie krioterapii wytwarzane są endorfiny, adrenalina oraz kortyzol, które znacznie poprawiają nastrój.

Siła ultradźwięków

Pomysłodawcą wykorzystania ultradźwięków w medycynie (w tym w psychologii) był dr Stuart Hameroff, który odkrył, że bodziec w postaci fal akustycznych stymulujących ściśle określone miejsca na ciele diametralnie poprawiają samopoczucie i eliminuje stany lękowe. Ponadto sonoterapia działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo; utlenia tkanki oraz poprawia mikrokrążenie.

Terapia polem magnetycznym

Innym sposobem na walkę z depresją sezonową bądź nerwicą jest magnetoterapia, która znacznie podwyższa wydajność organizmu i niweluje napięcia na tle nerwowym. Metodę tę stosuje się również w profilaktyce zdrowotnej, onkologii i ginekologii.

Ponadto zachęcamy do bezpłatnego korzystania z sali fitness. Aktywność fizyczna w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami w Wellness Center to najlepszy sposób na pokonanie jesiennej chandry.

 

powrót do bloga

TOP 5 naszych zabiegów SPA
Porozmawiajmy o urodzie 🙂


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER