fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Hotele w filmie

Hotel gra rolę!

Czas spędzony przy filmie to taka forma jego spędzania, którą lubi chyba każdy. Każdy ma też zazwyczaj ulubionego bohatera danej produkcji. Dzisiaj opowiemy jednak nie o aktorach, a o miejscach. Dokładniej o hotelach – cichych scenograficznych bohaterach, które stanowiły tło do wydarzeń najbardziej znanych filmów.

  1.       „Pretty Woman” (1990)  – opowiada on o uczuciu między Vivian (Julia Roberts) a biznesmenem Edwardem (Richard Gere), którzy pochodzili z dwóch różnych światów. Hotel, w którym rozgrywała się akcja tego amerykańskiego filmu to naprawdę istniejący The Beverly Wilshire w Los Angeles. 
  2.       „Cztery pokoje” (1995) w reżyserii Quentina Tarantino to historia rozgrywająca się w sylwestrową noc z iście gwiazdorską obsadą. Wystąpili w niej m. in. Salma Hayek, Madonna, Antonio Banderas czy Bruce Willis. 
  3.       „Miłość w Las Vegas” (1964) – bohaterem jest tutaj ubogi kierowca rajdowy Lucky Jackson, który zatrudnia się w hotelu, by zarobić pieniądze na naprawę swojego auta. W roli głównej sam Elvis Presley! 
  4.       „Hotel Marigold” (2011) to brytyjski komediodramat przedstawiający historię angielskich emerytów, którzy wybrali się do Indii zachęceni wizją wakacji w luksusowym hotelu, jednak ten okazał się ruiną. Hotel, w którym nagrano film, istnieje naprawdę i co ciekawe: na potrzeby filmu został on specjalnie zniszczony. 
  5.   „Grand Budapest Hotel” oryginalna opowieść o przyjaźni, lojalności i zbrodni. Film zachwyca scenerią niczym z baśni — w poszukiwaniu odpowiednich plenerów jego twórcy zjechali kilka europejskich państw. Ostatecznie olśniewające wnętrze Grand Budapest Hotelu wykreowano w opuszczonym domu towarowym tuż przy polskiej granicy. 
  6.       „Hotel Transylwania” (2012) jest animowaną produkcją idealną dla najmłodszych widzów. Opowiada historię hrabiego Drakuli i jego córki, którzy prowadzą hotel i goszczą w nim wszelkiego rodzaju stwory. Głównym wątkiem jest przyjaźń dziewczynki z ludzkim chłopcem, która prowadzi do wielu zdarzeń. 
  7.       „Kevin sam w Nowym Jorku” – tego filmu nie musimy chyba nikomu przedstawiać! Druga część przygód rezolutnego chłopca przenosi się do luksusowego hotelu Plaza na Manhattanie. Krótki epizod gra tam jeden z prezydentów Stanów Zjednoczonych – Donald Trump.

Interesujących produkcji powstało zdecydowanie więcej, jednak my wybraliśmy najciekawsze z nich. Jednocześnie czekamy wciąż na to, aż New Skanpol zadebiutuje na wielkim ekranie! 😉 Do tego czasu z ogromną przyjemnością po prostu staramy się odgrywać jak najlepszą rolę w Waszym wypoczynku. 😉

Niecodzienne hotele
Czy wiecie, dlaczego Bałtyk jest tak słony?


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER