ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
FISH SPA

FISH SPA w Wellness Center Hotelu New Skanpol!

Przebywając nad morzem lub nad jeziorem trudno oprzeć się pokusie, aby choć na  chwilę zanurzyć się w wodzie. Kto z nas nie lubi przechadzać się boso po piaszczystym brzegu i czuć, jak fale delikatnie łaskoczą stopy. Bez względu na pogodę taki spacer jest niezwykle przyjemny i odprężający.

Podobny efekt ukojenia zmysłów uzyskamy w gabinecie SPA, w którym odbywają się zabiegi z użyciem egzotycznych rybek Garra Rufa. Co więcej, zabieg taki nie tylko sprawi, że poczujemy się zrelaksowani, ale przede wszystkim wpłynie na naszą kondycję i zdrowie.

Czym jest Garra Rufa?

Garra Rufa to gatunek ryb zamieszkujący wody Eurazji (m.in. Jordan, Tygrys, Eufrat), niezwykle popularny w Turcji oraz na północy Syrii. Są to ryby ruchliwe i bardzo łagodne. Z łatwością przystosowują się do nowych warunków. Żywią się roślinami i drobnymi skorupiakami. Charakterystyczne dla tego gatunku jest posiadanie przyssawek, za pomocą których ryby przyczepiają się do kamieni i skał. Tę ich cechę zaczęto wykorzystywać w medycynie. Zabiegi z użyciem Garra Rufa są świetną alternatywą dla zwykłego pedicure. Rybki znalazły również zastosowanie w leczeniu dermatologicznym łuszczycy, trądziku czy egzemy.

Opis zabiegu

Po wygodnym usadowieniu się zanurzamy nogi w specjalnym zbiorniku z wodą przypominającym akwarium, w którym znajdują się małe, kilkucentymetrowe rybki. Po chwili można poczuć delikatne łaskotanie – jest to znak, że rybki zaczęły usuwać z nóg zrogowaciały, uszkodzony naskórek (dlatego też ryby te są potocznie nazywane „Doktor Rybka”). Na podstawie badań naukowych stwierdzono, że w trakcie zabiegu ryby wydzielają ważny enzym – ditranol – mający zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry. Woda w zbiorniku jest cały czas filtrowana, dzięki czemu zachowuje krystaliczną czystość.

Zalety zabiegu z użyciem Garra Rufa:

  • wspomaga leczenie chorób skóry takich jak łuszczyca, egzema, martwica oraz zapalenie naskórka
  • niesie za sobą delikatne właściwości peelingujące stóp i dłoni (tzw. „fish pedicure/manicure”)
  • regeneruje naskórek, sprawia, że skóra staje się gładka i zdrowa, odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych
  • zabieg jest formą mikromasażu, który poprawia krążenie
  • świetnie wpływa na poprawę samopoczucia, eliminuje oznaki zmęczenia, posiada właściwości relaksacyjne

Niektóre przeciwwskazania do zabiegu:

  • mocno uszkodzony naskórek (otwarte rany)
  • stany grzybicze stóp i paznokci
  • przeprowadzona woskiem depilacja nóg krótko przed zabiegiem
  • choroby zakaźne krwi

Zabieg Fish SPA  przeprowadzany w Wellness Center Hotelu New Skanpol jest w 100% bezpieczny dla zdrowia. Rybki pochodzą z pewnych źródeł i są dokładnie przebadane, a sama sesja odbywa się w komfortowych i przede wszystkim sterylnych warunkach.

Więcej ofert zabiegów, znajdą Państwo bezpośrednio w dziale Wellness Center i SPA.

Serdecznie zapraszamy!

powrót do bloga

Jesienny pobyt w Kołobrzegu
Ćwiczenia na plaży


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER