fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Kobieta z tulipanami

Dzień Kobiet w hotelu New Skanpol

Dzień Kobiet tuż tuż! Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych gości specjalny pakiet pobytowy. Uroczysta kolacja, relaksujące masaże dla Pani i Pana, wypoczynek w SPA i Aqua Center, to tylko niektóre z naszych propozycji. Zadbaliśmy o to, aby każda z odwiedzających nas Pań poczuła się wyjątkowo!

Kto zapoczątkował obchody święta płci pięknej?

Niewiele osób wie, że Dzień Kobiet wiąże się z wielowiekową tradycją. Choć w Polsce święto zyskało na popularności w czasach PRL-u, to na świecie było obchodzone już znacznie wcześniej. Pierwowzorem Dnia Kobiet były rzymskie Matronalia, które przypadały na początek marca. Podczas jego obchodów kobiety składały w świątyni Junony (bogini płodności) kwiaty, prosiły o szczęście w małżeństwie, a mężczyźni wręczali swoim wybrankom drobne podarunki.

Dnia 28 lutego 1909 roku w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy oficjalnie obchodzono Dzień Kobiet. W Danii święto płci pięknej ustanowiono w 1910 roku w związku z protestami walczących o równouprawnienie sufrażystek. Inicjatorem Dnia Kobiet była Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze. Zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej, Dzień Kobiet był powiązany z ruchem robotniczym oraz problemem wyzysku kobiet w miejscach pracy.

W 1911 roku swe święto obchodziły również kobiety w Austrii, Niemczech i Szwajcarii. Dwa lata później dołączyły do nich Rosjanki. Obecnie Dzień Kobiet to oficjalne święto w niemal całej Europie, a także w niektórych krajach Ameryki, Azji oraz Afryki.

Romantyczny Dzień Kobiet nad morzem

Dzień 8. marca to doskonała okazja, aby zaskoczyć swoją wybrankę i podarować jej coś wyjątkowego. Weekend nad Bałtykiem, połączony z degustacją wyśmienitych potraw, zabiegami w Wellness Center i romantycznymi spacerami brzegiem morza, na pewno sprawi radość wszystkim Paniom.

Pakiet pobytowy hotelu New Skanpol zawiera m.in.:

  • noclegi w komfortowych, w pełni wyposażonych pokojach (od 8 do 10 marca 2019 r.)

  • uroczystą 4-daniową kolację w eleganckiej Restauracji Sublima

  • masaż dłoni oraz manicure dla Pani

  • relaksujący masaż pleców dla Pana

  • możliwość korzystania z Aqua Center (basen, sauna, jacuzzi, sala fitness)

  • całonocna impreza w klimatycznym klubie Underground (w piątek i sobotę)

  • dodatkowy rabat na dania z karty w Restauracji Sublima oraz na zabiegi relaksacyjne i kuracyjne w Wellness Center i SPA.

Wykwintna kolacja w Restauracji Sublima odbędzie się 9 marca o godz. 18.00. W specjalnie przygotowanym na tę okazję menu znaleźć można m.in. tatar z łososia, tajską zupę z krewetkami i pieczoną kaczkę w stylu orientalnym.

Jak co roku, gorąco zapraszamy do hotelu New Skanpol na pełen atrakcji weekend z okazji Dnia Kobiet. Jeśli wciąż szukają Państwo pomysłu, jak spędzić ten właśnie dzień, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego hotelu. W razie wątpliwości z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania. Rezerwacja pokoi: tel. 94 352 82 11, e-mail: info@newskanpol.pl.

powrót do bloga

Stałe atrakcje Kołobrzegu wiosną
Wyjątkowe Walentynki nad morzem


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER