ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
wakacje nad morzem

Dlaczego warto wybrać się właśnie do Kołobrzegu?

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami – dobrze byłoby zatem zastanowić się nad wyborem miejsca, w którym będzie można spędzić tych kilka lub kilkanaście dni „wolności”. Miłośnicy polskiego morza z pewnością wiedzą już, że obiorą kierunek na Bałtyk, ale być może zastanawiają się jeszcze, który z kurortów wybrać na tegoroczne wakacje…

Kołobrzeg! To zdecydowany faworyt wśród wielu polskich miejscowości zlokalizowanych nad Bałtykiem. Położony u ujścia rzeki Parsęty do morza, zachwyca wyjątkowym krajobrazem, czystymi i przestronnymi plażami, a także jedynym w swoim rodzaju mikroklimatem. To właśnie ów mikroklimat uważany jest za jeden z największych atutów Kołobrzegu (nazywanego przez niektórych „Perłą Bałtyku”) i jest niemal gwarancją znakomitej pogody. Tutaj lato rzadko bywa deszczowe i równie rzadko – upalne. Temperatury i nasłonecznienie są na tyle optymalne, by nawet meteopaci mogli spędzać tu urlop bez obaw o pogorszenie samopoczucia i uporczywe migreny, odbierające urok nawet najpiękniejszej miejscowości.

Również alergicy odetchną w Kołobrzegu pełną piersią. Morskie powietrze znakomicie wpływa na drogi oddechowe, a morska bryza skutecznie eliminuje pyłki i zanieczyszczenia. I choć najwięcej jodu Bałtyk dostarcza nam wiosną i jesienią, również latem można skorzystać z jego dobroczynnych właściwości.

Kołobrzeg to także „Zagłębie SPA„. Właśnie u nas zaznać można relaksu i skorzystać z zabiegów wpływających korzystnie na zdrowie i urodę, o których wspominaliśmy ostatnio (zainteresowanych odsyłamy do wpisu Fizjoterapia nad morzem).

Warto też wspomnieć o jeszcze jednej zalecie „Perły Bałtyku”. Tu nie sposób się nudzić! Bez względu na to czy jest się miłośnikiem plażowania, pieszych wędrówek, aktywnego wypoczynku, oglądania zabytków czy nocnych rozrywek w klubach. Kołobrzeg pozwala na realizację każdego z wyżej wymienionych sposobów spędzania wolnego czasu. Jest wyjątkowym połączeniem tego co daje natura z tym, co stworzył sam człowiek. I chyba przede wszystkim z tego względu to właśnie ten kurort wybierany jest równie chętnie przez osoby spragnione zabawy, przez rodziny z dziećmi, jak i zwolenników podziwiania krajobrazów i architektury.

A zatem pozostaje ostatnia sprawa do zrobienia w kwestii tegorocznego urlopu… Czas chwycić za słuchawkę, wykręcić numer 94 71 12900 i dokonać rezerwacji pobytu w jednym z najpiękniejszych hoteli w Kołobrzegu. Oczywiście w New Skanpolu!

 

powrót do bloga

Wybierz się do Kołobrzegu dla zdrowia cz. 1. – Leczenie alergii nad morzem
Kołobrzeg dla aktywnych


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER