ZADZWOŃ REZERWUJ GPS

Dlaczego warto podróżować?

Przywykliśmy do tego, że siadamy przed komputerem lub bierzemy telefon w dłoń i planujemy wyjazd za pomocą kilku kliknięć. Kolejnym etapem jest oczekiwanie na upragniony urlop, następnie przygotowania i sama podróż. Zapewne niejednej osobie zdarzyło się pomyśleć „właściwie, po co to wszystko?”. Trzy dni czy nawet tydzień wymarzonego wypoczynku dobiegł końca i co po nim zostało?
Zapewniamy, że korzyści z podróżowania są ogromne! Poniżej przedstawiamy zaledwie garść z nich.

Przede wszystkim — podróże kształcą!
Niezależnie czy są to wyjazdy bliskie, czy dalekie, za każdym razem mamy szansę nauczyć się czegoś nowego. Nabywamy wiedzy o konkretnym miejscu, jego architekturze, nieznanych w przewodnikach zakamarkach, sposobie życia ludzi oraz kuchni królującej w danym regionie.

Spełniamy marzenia!
To jedno z najwspanialszych uczuć na ziemi, gdy możemy na własne oczy zobaczyć miejsce, które do tej pory widzieliśmy tylko na widokówkach lub Instagramie. Często jesteśmy rozczarowani, porównując oczekiwania i rzeczywistość, co jednak nie zmienia faktu, że mamy okazję samodzielnie ocenić dane miejsce, wyrobić swoją własną opinię, no i przede wszystkim.. spełnić marzenie!

Nawiązujemy nowe znajomości
Sezon urlopowy sprzyja poznawaniu nowych osób — jest ku temu niezliczona liczba okazji! Wielu turystów jest zagubionych w miejscu, w którym znajdują się pierwszy raz, podobnie jak my. Wspólne dzielenie się doświadczeniami, udzielanie rad czy błądzenie i szukanie rozwiązań, mogą zaowocować znajomością na całe życie. Znamy wiele osób, które od lat podróżują z przyjaciółmi poznanymi właśnie podczas jednego z wyjazdów.

Poznajemy siebie
W trakcie nawet krótkiego wyjazdu możemy zagłębić się w swoje wnętrze oraz zobaczyć jak reagujemy w sytuacjach, które na co dzień nie mają miejsca. To samo tyczy się naszych kompanów — nasza znajomość w pewnym stopniu jest wystawiona na próbę. Jednak jeżeli dobrze radzimy sobie podczas sytuacji stresowych w trakcie urlopu, codzienność nie powinna być dla nas problemem 🙂

Ucieczka od codzienności
W natłoku codziennych spraw i obowiązków możemy zapomnieć, jak ważne są regeneracja i wypoczynek, w szczególności te psychiczne. „Przewietrzenie głowy” to zastrzyk energii, który zostanie z nami na długo i na pewno pozwoli nam na efektywniejsze działanie po powrocie.

Wspomnienia
Rzeczy materialne tracą na znaczeniu lub się zużywają, a pielęgnowane wspomnienia zostaną z nami na zawsze. Podróżowanie sprzyja zdobywaniu pozytywnych przeżyć, emocji i doznań. I niezaprzeczalnie jest to ich ogromna wartość!

Możliwość przeżycia przygody życia
Nigdy nie wiemy, która przygoda okażą się właśnie tą najważniejszą! Ich hierarchia zapewne się zmienia, co nie zmienia faktu, że podróże dają nam możliwość doświadczenia wielu rzeczy po raz pierwszy i to w nich jest piękne.

To co, spakowani na kolejny wyjazd? 😉

Zalety pobytu zimą nad morzem
Recepcja - wizytówka każdego hotelu


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER