fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Dziecko i mewy

Dlaczego w lipcu warto odwiedzić Kołobrzeg?

Walory wypoczynkowe kołobrzeskiego kurortu sprowadzają do miasta tysiące turystów z całej Europy. Piękne plaże Dźwirzyna i Grzybowa spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających plażowiczów. 13-kilometrowa linia brzegowa urozmaicona pofałdowanymi wydmami i zielonymi zagajnikami zachęca do wielogodzinnych spacerów, a imponujące przestrzenie zieleni do wypraw rowerowych. Szerokie plaże w tej części wybrzeża nie mają sobie równych. Szczególny nacisk kładzie się tutaj na bezpieczeństwo przebywających nad wodą  (WOPR wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt ratowniczy),  dzięki czemu w sytuacji zagrożenia możemy liczyć na natychmiastową pomoc.

Nie wszyscy wiedzą, że oprócz tych najbardziej obleganych kąpielisk, w Kołobrzegu znajdują się miejsca odosobnione, przypominające polodowcowy krajobraz porozrzucanych tu i ówdzie jeziorek oraz kęp dzikiej roślinności.

„Perła Bałtyku” należy do wyjątkowo czystych miast. Zarówno gminne władze, jak i sami mieszkańcy przykładają dużą wagę do spraw związanych z ochroną środowiska naturalnego. W tym regionie nie ma zakładów przemysłowych, które negatywnie wpływałyby na otoczenie. Ze względu na cenny mikroklimat leczy się tutaj m.in. choroby układu oddechowego oraz układu krążenia, choroby na tle nerwowym, czy reumatyzm. Miasto chętnie odwiedzają sportowcy chcący zregenerować siły po intensywnym wysiłku.

Ponadto w Kołobrzegu znajduje się jaskinia solna, gdzie można odbyć seanse inhalacyjno-relaksacyjne. Sól morska i kamienna tworzy wyjątkowy klimat mający zbawienny wpływ na błony śluzowe układu oddechowego, a także na takie dolegliwości jak przemęczenie, depresja czy nerwica. W jaskini solnej możemy uzupełnić niedobór magnezu i żelaza w organizmie, które odpowiadają za dobre samopoczucie i łagodzą oznaki zmęczenia.

Miejsca w których warto być podczas lipcowych wakacji 2014

Obok stałych punktów oferty turystycznej miasta obejmujących zabytki architektury, starówkę, miejsca pamięci oraz pomniki przyrody warto zapoznać się z kalendarzem imprez na lipiec. W tym roku urlop nad morzem zapowiada się szczególnie ciekawie:

 • do 31.07.2014 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na Wakacyjne Spotkania z Książką; w ramach tych spotkań organizowane są warsztaty filmowe, teatralne i plastyczne;
 • od 17. do 30.07 odbędą się X Europejskie Warsztaty Muzyczne oraz Orkiestrowe w Regionalnym Centrum Kultury;
 • 17., 24. oraz 31.07 warto odwiedzić Bazylikę Mniejszą i wziąć udział w XIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki w Katedrze;
 • będąc w lipcu w Kołobrzegu mamy niepowtarzalną okazję powrotu do szalonych lat sześćdziesiątych: 18.07 w Amfiteatrze będzie miał miejsce koncert  „The magic of The Beatles and Elvis Presley”;
 • 19.07 w tym samym miejscu odbędzie się V Kołobrzeska Noc Kabaretowa (gościć będą m.in.: Kabaret Skeczów Męczących, Paranienormalni, Formacja Chatelet, Artur Barciś oraz Cezary Żak); tego dnia odbędzie się również koncert zespołu Afromental;
 • przez cały lipiec na Plaży Milenium organizowane będą imprezy sportowo-rekreacyjne;
 • w dniu 25.07 w Amfiteatrze rozpocznie się Sunrise Festiwal, który potrwa do 27.07; 30.07 zapraszamy wszystkich na „Lato z gwiazdami Volksmusic”; a ostatniego lipca kołobrzeski Amfiteatr odwiedzi Kabaret Moralnego Niepokoju.
 • w dniach 14-15.07 w Porcie Pasażerskim przy Latarni Morskiej będzie miała miejsce pierwsza edycja „Wakacji z książkami”. Dotychczas Kołobrzeg odegrał olbrzymią rolę w „wyławianiu” najlepszych literackich debiutów. Program zawiera warsztaty plastyczne dla dzieci, wystawy, koncerty na żywo (m.in. występ Filipa Zawady – autora ścieżki dźwiękowej do filmu „Dziewczyna z szafy”), kącik poetycki, kącik dla wielbicieli komiksów, kiermasz książek, występy gości specjalnych, w tym laureatów nagród literackich. Ważnym punktem imprezy będzie czytanie poezji oraz dyskusja na temat książkowych premier (m.in. „Mroczny przedmiot podążania” Zbigniewa Macheja oraz „Nudelman” Justyny Bargielskiej).
 • weekend 18-20.07 zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie dla amatorów żeglarstwa. W tych dniach w Porcie Jachtowym odbędzie się kolejny Festiwal żagli ISSA. W ramach imprezy przewidziane są regaty o Puchar ISSA, wykłady na temat nawigacji, podstaw żeglowania i przepisów żeglarskich prowadzone przez instruktorów Federacji Szkół Żeglarskich ISSA, mini targi, rejsy turystyczne po morzu, pokazy sztuk walki (m.in. Muay Thai i Muay Boran), targi kulinarne podczas których będzie okazja do degustacji regionalnych potraw, wieczorne spotkania w tawernie w Reducie Morast oraz specjalne zajęcia i warsztaty dla dzieci oraz młodzieży.
 • na szczególną uwagę zasługuje także XI Festiwal „Nadzieja” czyli Noc Wojenna, który odbędzie się w dniach 25-26.07 w Hali Łuczniczej. To wyjątkowe wydarzenie zrzesza co roku miłośników twórczości Jacka Kaczmarskiego. Kluczowym punktem programu jest konkurs piosenki poetyckiej. Ponadto organizatorzy tegorocznej edycji zapraszają na seans filmowy poświęcony niezwykłej postaci Jacka Kaczmarskiego. W czasie festiwalu każdy będzie mógł wziąć udział w ogólnopolskim teście z wiedzy o życiu i twórczości barda. Natomiast 26.07 odbędzie się mecz piłkarski między drużyną publiczności („Kuglarze”), a zespołem Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego.
 • od 15.07 jedna z sal Muzeum Oręża Polskiego zamieni się w istny gabinet osobliwości –  rozpocznie się wystawa 260 figur żołnierzy w skali 1:6. Goście będą mieli okazję zobaczyć repliki alianckich i niemieckich żołnierzy walczących w czasie II wojny światowej. Ta nietypowa kolekcja zawiera również postaci znane z filmów wojennych (m.in. Jan Reno, Bruce Willis, Tom Hanks). Figury wojskowych wykonane są bardzo precyzyjnie. Autor (Jacek Sułowski z Krakowa) dołożył wszelkich starań, aby wiernie zrekonstruować oryginalne umundurowanie i oprzyrządowanie. Ponadto zwiedzający będą mogli zapoznać się z całym procesem tworzenia figur, jak i zgłębić wiedzę z zakresu modelarstwa.
Jak co roku różnorodna oferta Kołobrzegu przyciąga turystów spragnionych aktywnego wypoczynku. Spędzając tutaj urlop mamy świetną okazję do sprawdzenia swych umiejętności w sportach morskich, zregenerowania sił w Wellness i SPA, powędkowania, czy po prostu poleniuchowania na plaży. Co więcej, imponująca ilość wydarzeń kulturalnych na pewno nie pozwoli nam się nudzić!
powrót do bloga
Sierpniowe atrakcje Kołobrzegu 2014
Wybierz Kołobrzeg na urlop!


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER