fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS

Co ma wspólnego majówka ze starożytnym Rzymem?

Zwyczaj majówkowego wypoczynku jest bardzo mocno zakorzeniony w polskiej kulturze. Wynika to z faktu, że zarówno 1, jak i 3 maja są dniami wolnymi od pracy. Nikogo nie dziwi więc fakt, że i 2 maja zaadaptowano jako naturalne połączenie tych państwowych świąt. Istnieją również tacy, którzy z dużym wyprzedzeniem planują urlopy tak, by ten majowy weekend uczynić jeszcze dłuższym. 

 

Czy uwierzycie, że polska majówka miała swój odpowiednik już w starożytnym Rzymie i Grecji? Sama nazwa miesiąca pochodzi od imienia bogini Mai — bogini wzrastania, rolnictwa i urodzaju. Pierwszy weekend maja był tam okazją do tego, by obchodzić Floralia — święto na cześć bogini wiosny i kwiatów — Flory. Nie brakowało wtedy obfitych uczt i festynów właśnie z kwiatami w roli głównej.

 

Dziś niewątpliwie wielu z nas postrzega majówkę jako okazję do odpoczynku, spotkania z bliskimi oraz oczywiście nieodłącznego jej elementu — grillowania. Coraz popularniejsza staje się także idea spędzania tego czasu poza domem. Oprócz tego, że taka opcja stanowi dodatkowe urozmaicenie majówki, to daje ona zdecydowanie więcej możliwości w przypadku kapryśnej pogody — hotele oferują zazwyczaj mnóstwo atrakcji, które nie pozwolą na nudę nawet w pochmurną aurę.

 

Długi majowy weekend w Hotelu New Skanpol to pewność dobrego wypoczynku, ale i możliwość aktywnego spędzenia czasu z najbliższymi. To, że polska majówka przypada w dni wolne od pracy, nadaje jej niepowtarzalnego klimatu do celebrowania wspólnego czasu w towarzystwie przyjaciół. Warto spędzić go w Polsce — to atmosfera, której w tym czasie nie uświadczymy nigdzie na świecie. 🙂


Zachęcamy również do sprawdzenia aktualnego pakietu pobytu majówkowego w naszym hotelu: https://newskanpol.pl/pakiety/majowka-w-kolobrzegu/

Pirackie historie Bałtyku
Czym zaskakuje Bałtyk?


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER