fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Bieganie w parku jesienią

Babie lato w Kołobrzegu

Kiedy spacerując po łąkach i zagajnikach co rusz wpadamy na pajęcze nitki, wieczory są chłodniejsze, a w powietrzu czuć przyjemny zapach wrzosu, to znak, że nadchodzi polska złota jesień. Babie lato w klimatycznym Kołobrzegu sprzyja wypoczynkowi. Po okresie letniego szaleństwa można w ciszy i spokoju zrelaksować się na plaży lub w okolicznych parkach. Z tego względu wiele osób decyduje się na urlop nad Bałtykiem o tej porze roku, kiedy dni są jeszcze ciepłe, ale nie ma już tłumu turystów nad wodą i w centrum miasta.


Polska złota jesień w hotelu New Skanpol

Kołobrzeg to miasto, w którym ogromną rolę odgrywa przyroda. Niezliczona liczba zabytkowych parków, skwerów i obszarów zieleni motywuje do wybrania się na pieszą lub rowerową wycieczkę. Hotel New Skanpol usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie starego parku, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów niepowtarzalnym klimatem i rzadko spotykanymi okazami roślin.

Zaledwie 350 m od hotelu znajduje się Skwer Pionierów Kołobrzegu z malowniczą fontanną przypominającą kwiat lotosu, powstałą w latach siedemdziesiątych. Natomiast przy ulicy Zdrojowej – 9 minut drogi pieszo z hotelu – usytuowany jest Park Teatralny. Na jego terenie znajdziemy m.in. Lapidarium oraz Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta.

Wzdłuż brzegu Bałtyku – około 1000 m od hotelu New Skanpol – rozpościera się park im. Stefana Żeromskiego. Wydmowy krajobraz tej części miasta niesie za sobą wysokie walory estetyczne. Tutaj mieści się m.in. Twierdza Kołobrzeg, legendarny Pomnik Zaślubin Polski z Morzem i muszla koncertowa. Tutaj też rosną objęte ochroną okazy rzadkich drzew i krzewów.

Kołobrzeg – centrum kultury

Przebywając jesienią w Kołobrzegu nie można narzekać na nudę. Tu sezon na atrakcje kulturalne nigdy się nie kończy. Warto zaznajomić się z kulturalną i sportowo-rekreacyjną ofertą miasta. Polecamy wernisaże i wystawy, koncerty, festiwale, spotkania z podróżnikami lub zbliżające się w Regionalnym Centrum Kultury V Kołobrzeskie Senioralia (15.-16. września 2017 r.).

Przystanek: New Skanpol

Przełom lata i jesieni to dobry moment na zarezerwowanie pobytu w hotelu nad morzem. Szerokie plaże, piękne zabytki i malowniczy krajobraz Bałtyku stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku. Już dziś gorąco zachęcamy do zapoznania się z promocyjnym, tygodniowym pakietem kuracyjnym w hotelu New Skanpol.

A w programie jesiennej kuracji:

  • 7 noclegów w komfortowych pokojach
  • wyżywienie
  • badanie lekarskie oraz 10 zabiegów fizjoterapeutycznych
  • możliwość nielimitowanego korzystania z Aqua Center (basen, sauna fińska, łaźnia parowa, jacuzzi)
  • nieodpłatne korzystanie z salki fitness
  • atrakcyjne rabaty na zabiegi w strefie Wellness
  • i wiele więcej!

Oferta obowiązuje od 1-ego września do 30-ego grudnia 2017 roku!

 

powrót do bloga

Jesienna pielęgnacja ciała i ducha w hotelu SPA New Skanpol
Wydarzenia kulturalne w Kołobrzegu – sierpień 2016


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER