ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Rodzinny wypoczynek nad morzem

Aktywny wypoczynek nad morzem dla całej rodziny!

Niezależnie od pogody, Kołobrzeg oferuje mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Nawet w okresie jesiennym, kiedy nie zawsze można zażywać kąpieli morskich, w nadbałtyckim kurorcie trudno się nudzić. Rejs statkiem, wędkowanie, odkrywanie malowniczych zakątków miasta, udział w ciekawych eventach kulturalnych i sportowych – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Czy istnieje recepta na udany urlop?

Każdy ma swój sprawdzony sposób na przyjemne spędzanie wolnego czasu. Dla jednych będzie to beztroskie wylegiwanie się na plaży, dla innych wycieczka rowerowa połączona ze zwiedzaniem okolicznych zabytków. Kołobrzeg, to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, par oraz osób starszych, które szukają ciszy i spokoju. Niezwykłe walory krajobrazowe miasta i okolic, a także bogactwo naturalne całego regionu zachwyca i kusi swą różnorodnością. Jak spędzić urlop w Kołobrzegu? Oto kilka naszych propozycji.

  • rejs na Bornholm

Przez cały rok w Kołobrzegu organizowane są rejsy Statkiem Jantar na duńską wyspę Bornholm. Miejsce to zwane „Majorką północy” przyciąga turystów z całej Europy, oferując malownicze szlaki rowerowe i piesze, dziewicze rezerwaty przyrody, starożytne ruiny Hammershus, piękne plaże oraz zabytki historyczne. Rodzinom z dziećmi polecamy pokazy drapieżnych ptaków Rovfugleshow, a także park rozrywki i Zoo Braendesgaardshaven. Warto zwiedzić tamtejsze kościółki, zajrzeć do galerii sztuki Art Box, albo wypocząć w cieniu bujnej roślinności w ogrodzie Kræmmerhuset Kunsthåndværk. Na wyspie Bornholm można poczuć autentyczną skandynawską atmosferę.

  • rejsy wędkarskie, relaks na jachcie

Wspaniałą atrakcją dla całej rodziny są rejsy turystyczne i wędkarskie, które każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wprawieni w boju żeglarze mogą wypożyczyć jacht w jednym z punktów w Kołobrzegu i wraz z przyjaciółmi samodzielnie eksplorować wybrzeże Bałtyku. Wypoczynek pod żaglami, to niezapomniane i niezwykle ekscytujące doświadczenie dla każdego!

  • gry i zabawy w nadmorskiej scenerii

W Kołobrzegu znajdziemy cieszące się coraz większą popularnością escape-roomy oraz centra zabaw dla dzieci i młodzieży, w tym Dziecięcą Strefę Kreatywnej Zabawy, Oceanarium, Ukrytą Krainę, czy też Tawernę Żeglarską przy Reducie Solnej, gdzie realizowany jest edukacyjny program „Piracka Przygoda”.

  • Summer Car

Proekologiczne pojazdy Summer Car, to ciekawa alternatywa dla komunikacji miejskiej. Wygodne meleksy umożliwiają zwiedzenie wielu kołobrzeskich zabytków, a lektor w interesujący sposób przedstawia historię miasta. Wycieczki są prowadzone w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

  • Park Linowy

W wolnej chwili warto zafundować sobie i swoim bliskim świetną zabawę w Parku Linowym, który znajduje się w Parku Teatralnym przy Regionalnym Centrum Kultury. Znajdziemy tu kilka ekscytujących tras o różnym stopniu trudności. O bezpieczeństwo uczestników zabawy dbają wykwalifikowani pracownicy parku.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą turystyczną kołobrzeskiego kurortu. Serdecznie zapraszamy na https://newskanpol.pl/atrakcje.

powrót do bloga

Nowoczesny Hotel dla Rodzin
Babie lato nad Bałtykiem


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER