ZADZWOŃ REZERWUJ GPS
Jogging na plaży

Aktywne lato w Kołobrzegu

Czy słońce, czy deszcz, nie sposób się nudzić w Kołobrzegu. Choć tegoroczne lato plecie figle, warto porzucić wygodną kanapę i aktywnie spędzić wakacyjny czas w gronie rodzinnym. Bez względu na pogodę, możemy zafundować sobie spacer na świeżym powietrzu, wycieczkę rowerową, a nawet poczuć smak morskiej przygody!

Rejsy na Bornholm

Morska bryza, szum fal i przepiękne widoki – to wszystko w drodze na Bornholm – duńską wyspę położoną w południowo-zachodniej części Bałtyku. Rejsy z Kołobrzegu do portu Nexo odbywają się przez cały rok. Wycieczka statkiem Jantar trwa ok. 4,5 godziny. Na miejscu czeka niepowtarzalny krajobraz. Może się wydawać, że czas płynie tu wolniej. Wszystko za sprawą wyjątkowej atmosfery spokojnego, „wyspiarskiego” miasteczka i osady rybackiej w jednym, otoczonego bujną roślinnością. Uroku wyspie dodają wrzosowiska pokrywające skały, piękne orchidee oraz ozdobne anemony porozrzucane w różnych częściach Bornholm. Ponadto znaleźć tu można gatunki roślin śródziemnomorskich, m.in. brzoskwinie i figowce.

Turystów zwykle zadziwia imponująca liczba zabytków na wyspie. Ogromną popularnością cieszą się XII-wieczne romańskie kościoły, ruiny zamku Hammershus oraz morska forteca znajdująca się na położonej nieopodal wysepce Christianso.

Szczegóły dotyczące rejsów organizowanych przez Kołobrzeską Żeglugę Pasażerską znaleźć można na https://www.kzp.kolobrzeg.pl/.

Park linowy 

W parku przy ul. Solnej (tuż przy Regionalnym Centrum Kultury) znajduje się kołobrzeski park linowy. W gąszczu lin, podestów i drabinek, dorośli oraz dzieci mogą w bezpieczny sposób sprawdzić swą sprawność ruchową. Do wyboru są trzy trasy, w tym jedna stworzona z myślą o dzieciach:

  • trasa nr 1 z 10 przeszkodami – przeznaczona dla dzieci od 120 cm wzrostu
  • trasa nr 2 z 13 przeszkodami – nieco trudniejsza, dla osób od 140 cm wzrostu
  • trasa nr 3 z 14 przeszkodami – dość trudna, dla osób mierzących od 160 cm wzrostu

Pełną ofertę oraz cennik parku linowego znaleźć można na http://www.parklinowy.kolobrzeg.pl/index.php.

Uwaga! Gościom hotelu New Skanpol przysługuje 20% zniżka!


Sportowe lato

W sierpniu nie może zabraknąć sportowych atrakcji pod chmurką. Nie trzeba być zawodowym sportowcem, aby wziąć udział w rozgrywkach. Wystarczy trochę chęci i dobra zabawa gwarantowana!

Kalendarz imprez sportowych wygląda następująco:

  • przez cały miesiąc na Plaży Milenium trwają Otwarte Turnieje Siatkówki Plażowej Amatorów (najbliższe terminy: 16.08, 19.08, 23.08, 26.08)
  • 18.08 o godz. 10.00 odbędzie się Otwarty Turniej Piłki Nożnej Plażowej Amatorów
  • 20.08 o godz. 10.00 będzie miał miejsce Młodzieżowy Mini Turniej Piłki Nożnej (dla dzieci poniżej 12 lat)
  • już 21.08 organizowany jest XXVII Ogólnopolski Bieg Uliczny „Solidarności” w Kołobrzegu
  • 27.08 w MOSiR o godz. 16.00 odbędzie się turniej koszykówki „Trio-Basket”
  • 28.08 o godz. 10.00 będzie miał miejsce Turniej Badmintona w „Sali Rycerskiej” przy ul. Wąskiej.

Gorąco zachęcamy do aktywnego wypoczynku nad morzem!

 

powrót do bloga

Dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg po sezonie?
Magiczne uzdrowisko


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER