fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS

5 rzeczy dla zdrowia, które możesz zrobić w Kołobrzegu

Urlop to nie tylko czas beztroskiej zabawy, mając chwilę wolnego, warto pomyśleć o naszym zdrowiu, czyli kwestii niezmiernie ważnej, lecz często bagatelizowanej. Co prawda mało kto marzy o wypoczynku spędzonym w poczekalniach różnych gabinetów, lecz o nasz dobrostan można dbać przy okazji wizyty w malowniczym Kołobrzegu. W jaki sposób? W dzisiejszym wpisie wymienimy 5 rzeczy dla zdrowia, które możemy zrobić dla siebie w tym pięknym mieście.

1. Moc solanki – Jednym z dobrodziejstw uzdrowiska Kołobrzeg jest solanka, wykorzystywana już w XIX w. w celach leczniczych. Nie wydaje się jednak to bardzo długi czas, zważając na fakt, iż wiek wody datuje się na ok. 2 mln lat! Co takiego wyjątkowego  zawiera? Zbiór cennych dla zdrowia mikroelementów, które pochodzą głównie z lokalnych złóż soli. Za pomocą solanki łagodzi się bóle kostno-stawowe, reguluje ciśnienie krwi, a także korzysta się z niej do pielęgnacji skóry. Będąc w Kołobrzegu, koniecznie trzeba skorzystać z jej wyjątkowej, prozdrowotnej mocy! 

2. Ruch – Jak doskonale wiadomo, ruch to zdrowie! A w Kołobrzegu do ruchu nikogo nie trzeba namawiać! Szeroka piaszczysta plaża wręcz zaprasza do spacerów, siatkówki i innych aktywności, tak jak morze, w którym można nie tylko pływać! Dla pasjonatów rowerów mamy dobrą wiadomość! Oprócz licznych wypożyczalni znajduje się tu ciekawy szlak rowerowy, który z pewnością będziecie chcieli zwiedzić jednośladem. Jeżeli pogoda nie dopisze, co może zdarzyć się wszędzie, nic straconego! Hotel New Skanpol oprócz salki ze sprzętem fitness, umożliwia gościom korzystanie z basenu i przeprowadzanych tam zajęć.

3. Wizyta w spa – W Kołobrzegu z łatwością znajdziemy specjalistów, którzy pomogą uporać się z bólem, takich jak fizjoterapeuci, czy też profesjonalni masażyści. Do wyboru mamy szeroką ofertę zabiegów, które pomogą nam, nie tylko lepiej się poczuć, lecz również utrzymać dobrą kondycję i wygląd. Chcecie poznać ofertę Wellness Centrum Hotelu New Skanpol? Zapraszamy do kliknięcia link.

https://newskanpol.pl/welnessspa/wellness-center-i-spa/


4. relaks – Zdrowie psychiczne jest równie ważne, jak kondycja fizyczna, dlatego istotnym jest wypoczynek od bieżących obowiązków. Gdzie znajdziemy lepsze miejsce do ukojenia nerwów niż w Kołobrzegu? Morze, piękna natura, malownicze ścieżki spacerowe. To doskonałe miejsce, aby zapomnieć o codziennych troskach i zredukować stres.

5. Zbawienny wpływ jodu – Nie tylko w solance, lecz również w nadbałtyckim powietrzu znajdziemy sporo cennego Jodu, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania. Większość z nas ma problem z jego niedoborem, według niektórych źródeł nawet 90% polaków. Dlatego spacer na plaży będzie nie tylko przyjemny, ale również korzystny dla zdrowia.

Oczyszczanie wodorowe Aquametiq Hydra Prime - NOWOŚĆ w Wellness Center
Polskie plaże dla każdego.


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER