fbpx
ZADZWOŃ REZERWUJ GPS

13 czerwca – Dzień Wellness

Czy wiedzieliście, że Wellness ma swój wyjątkowy dzień? Obchodzimy go 13 czerwca i z tej okazji chcieliśmy przybliżyć trochę znaczenie tajemniczej nazwy.

Wellness

Nawet nie znając dokładnej etymologii ani znaczenia słowa Wellness, większość z nas kojarzy je z relaksem. Skojarzenie jak najbardziej słuszne prowadzi nas do tłumaczonego z języka angielskiego “dobrostanu” czy też “dobrego samopoczucia”.

Tak więc za słowem Wellness będą kryły się wszelkie działania, mające na celu poprawić nasze zdrowie i zadbać o samopoczucie, od lekkich aktywności fizycznych po zabiegi pielęgnujące.

Warto nadmienić, że najczęściej “Wellness” widujemy w duecie ze słowem “SPA”, co ono oznacza?

SPA

Zależnie od źródła, wskazuje się inne pochodzenie tego słowa. Według jednych jego popularność wzięła się od belgijskiego miasteczka Spa, które jednocześnie było uzdrowiskiem z wodami termalnymi. Według innej wersji, SPA ma być skrótem od łacińskiej sentencji “Sanus Per Aquam” czyli zdrowy przez wodę.

Niezależnie od wariantu, który przyjmiemy nawiązanie jest jasne – woda. Starożytni rzymianie mieli łaźnie, Finowie sauny, a ludność Islandii korzystała z gorących źródeł. Woda w najróżniejszych postaciach od wieków służy nam do relaksu i pielęgnacji. Przez ten czas doskonaliliśmy metody wypoczynku, dzięki czemu możemy cieszyć się najróżniejszymi wodnymi atrakcjami.

Co znajdziemy w Hotelu New Skanpol?

Nie tylko 13 czerwca jest dobrą okazją, by odwiedzić strefę Wellness w naszym Hotelu. Przez cały rok warto dbać o nasz dobrostan i korzystać z zabiegów SPA. Nasze Centrum Wellness usytuowane jest na III piętrze budynku. W zależności od potrzeb możemy skorzystać z bogatej oferty masaży, zabiegów pielęgnujących twarz i ciało, zabiegów relaksujących, leczniczych, poprawiających kondycję ciała.

Korzystamy zarówno z lokalnych tradycji miasta, stosując solankę oraz borowinę, jak i nowoczesnych urządzeń. Pełen zakres usług dostępny jest w zakładce Centrum Wellness. https://newskanpol.pl/welnessspa/wellness-center-i-spa/

Mężczyzna w Spa - Udany prezent na Dzień Ojca
Komórkowa Infuzja Tlenowa – Cellular Oxygen Bio Infusion


ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER