Wersja Polska English Deutsch

Hotel New Skanpol

Małe domowe zwierzęta mile widziane

Hotel New Skanpol -> Blog

Wiosenny urlop nad morzem 2018-03-22 09:04

W Kołobrzegu o tej porze roku trudno się nudzić, bo oprócz spacerów i kąpieli słonecznych możemy skorzystać z szerokiej oferty kulturalnej miasta. 

Młodzi ludzie nad morzem

Kołobrzeg historycznie

W marcu obchodzimy 73. Rocznicę walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji, których celem jest przybliżenie nam ważnego kawałka historii regionu. W ramach obchodów dnia 17. marca br. odbędzie się 52. Ogólnopolski Rajd PTTK „szlakiem walk 1. Armii Wojska Polskiego o Kołobrzeg”. Na dzień 18. marca planowane jest wielkie widowisko historyczne „Bój o Kołobrzeg”, które będzie miało miejsce na plaży centralnej przy S.U. Bałtyk. Pełen program imprezy znaleźć można na stronie kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego: http://www.muzeum.kolobrzeg.pl/.

W trakcie historycznej wędrówki po Kołobrzegu, warto wstąpić do Muzeum Patria Colbergiensis przy Armii Krajowej 12, gdzie historia wciąż „żyje” i przemawia do nas ze starych fotografii.

Co więcej, do 20. maja br. potrwa niezwykła wystawa „Pierwsza Kadrowa Nurkowa 1919-1939”, opowiadająca historię nurków wojskowych i cywilnych. To jedyna okazja, aby z bliska zobaczyć pełny ekwipunek nurków klasycznych. Wystawę można zwiedzać w Muzeum Oręża Polskiego. 

 

Muzyczne inspiracje

Wiosenny wypoczynek w Kołobrzegu urozmaicą koncerty oraz ciekawe spotkania muzyczne, organizowane m.in. w Regionalnym Centrum Kultury. Oto kilka propozycji:

  • już 24. marca w sali widowiskowej wystąpi Dorota Miśkiewicz - wybitna wokalistka, skrzypaczka i kompozytorka
  • 25. marca odbędzie się koncert BAASCH – to nie lada gratka dla miłośników muzyki alternatywnej, indie popu i synth popu „OM Chanting”, czyli sobotnie zajęcia z dźwiękiem, wibracją i oddechem, dedykowane wszystkim tym, którzy szukają harmonii ciała, ducha i umysłu; 
  • dnia 28. kwietnia odbędzie się koncert zespołu Mikromusic – niebanalna mieszanka jazzu, trip hopu, rocka i muzyki ludowej

 

Szczegóły dotyczące poszczególnych imprez znajdą Państwo na stronie internetowej RCK: http://www.rck.kolobrzeg.eu/

 

Atrakcje nad Bałtykiem

W dniu 14. kwietnia br. warto zajrzeć na plażę zachodnią, gdzie odbędzie się huczne zakończenie sezonu morsowania 2017/2018. W programie imprezy m.in. morsowa sesja foto, kąpiel w spienionych falach Bałtyku oraz Kolorowa Parada Morsów.

Od kwietnia startują również rejsy wycieczkowe na Bornholm organizowane przez Kołobrzeską Żeglugę Pasażerską. Szczegółowe informacje znaleźć można na https://www.kzp.kolobrzeg.pl/.

Serdecznie zapraszamy do Hotelu New Skanpol na niezapomniany urlop w przepięknej nadbałtyckiej scenerii. Na naszej stronie znajdą Państwo aktualne pakiety pobytowe: http://newskanpol.pl/promocje. W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu!

Powrót do spisu wiadomości